Trwa ładowanie...

Patryk Jaki: To hipokryzja. W sprawie pedofilii PO wstrzymywała się od głosu

Po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" lider PO Grzegorz Schetyna zażądał zmian w prawie. Patryk Jaki mówi o hipokryzji. Przypomina, że gdy w ostatnich latach w Sejmie głosowano projekty ws. pedofilii, Platforma Obywatelska była im przeciwna lub wstrzymywała się od głosu.

Share
Patryk Jaki: To hipokryzja. W sprawie pedofilii PO wstrzymywała się od głosu
Źródło: East News
dof5sio

"Tylko nie mów nikomu" w sobotę pojawił się w serwisie internetowym YouTube. Obejrzało go już 7 mln Polaków, a dokument wywołał prawdziwą burzę.

Lider PO Grzegorz Schetyna przedstawił w poniedziałek założenia zmian w prawie. Podkreślił, że przepisy dla osób, które dopuściły się wykorzystywania seksualnego nieletnich, muszą być ostrzejsze.

– Platforma Obywatelska za każdym razem, kiedy w Sejmie stawał spór dotyczący tego, czy w sposób stanowczy walczyć z pedofilią, zaostrzać kary, to byli przeciw, bądź wstrzymywali się od głosu – skomentował Patryk Jaki.

Dodał, że zmianami przepisów nie były zainteresowane także: Krajowa Rada Sądownictwa, Sąd Najwyższy czy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Wiceminister sprawiedliwości ocenił, że jest to "rzekoma chęć walki z pedofilią". - Mówić można wszystko, a PO po raz kolejny się ośmieszyła. Mają straszliwego pecha, bo projekt, o którym mówią, że dziś go zgłoszą, to jest dokładnie taki projekt, który był zgłoszony wtedy, kiedy rządzili – zaznacza Jaki.

Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia

Podkreślił, że podobnie wyglądały polityczne negocjacje dotyczące rejestru pedofilów. Jak dodał, rozwiązania te spotkały się wówczas z negatywną opinią ówczesnego rządu PO, a projekt nie został zarekomendowany do dalszych prac legislacyjnych.

dof5sio

Patryk Jaki i Sebastian Kaleta (radny PiS) przypomnieli też w sieci, jak w 2016 roku ws. rejestru pedofilów głosowali posłowie poszczególnych partii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dof5sio

Podziel się opinią

Share
dof5sio
dof5sio
Więcej tematów