Trwa ładowanie...

Barbórka 2019. Premier Mateusz Morawiecki z życzeniami dla górników

Ciężką pracą budujecie polską gospodarkę. Swoją postawą dajecie przykład - odwagi, twardości charakteru, przywiązania do tradycji - mówi Mateusz Morawiecki, premier RP. Życzenia górnikom z okazji przypadającej 4 grudnia Barbórki, szef rządu złożył na Facebooku.
Share
 Premier złożył życzenia górnikom i ich rodzinom za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału na Facebooku
Premier złożył życzenia górnikom i ich rodzinom za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału na FacebookuŹródło: PAP
d3p6mjt

Barbórka to wspaniała tradycja i wyjątkowe święto. Wyjątkowe, bo w pewnym sensie podwójne. Dla Was, Szanowni Państwo to święto waszej patronki - świętej Barbary. Ale dla Polaków 4 grudnia jest Wasz. To dzień wszystkich górników. Dlatego chcę złożyć Wam najlepsze życzenia i wyrazy najgłębszego szacunku - mówi premier Morawiecki w nagraniu, które dziś rano pojawiło się w sieci.

Premier złożył życzenia górnikom i ich rodzinom za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału na Facebooku, który obserwuje ponad 60 tysięcy osób.

- Wydobywacie najgłębszy polski potencjał. Dziękuje rodzinom górniczym, a także rodzinom górniczym - za poświęcenie dla Polski - mówił w nagraniu Morawiecki, dodając:

d3p6mjt

- Ciężką pracą budujecie polską gospodarkę. Swoją postawą dajecie przykład - odwagi, twardości charakteru, przywiązania do tradycji. Zamieniacie górnictwo w perłę polskiego górnictwa.

Na koniec Morawiecki dodał, by Święta Barbara miała górników w opiece przez cały czas.

Barbórka to tradycyjne święto, obchodzone 4 grudnia, czyli w dniu imienin Barbary. Tego dnia świętują nie tylko górnicy, ale wszystkie zawody które mają związek z wydobywaniem paliw kopalnych, czyli np. geolodzy.

Więcej życzeń dla Barbary znajdziesz pod tym linkiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p6mjt

Podziel się opinią

Share
d3p6mjt
d3p6mjt
Więcej tematów