Trwa ładowanie...

Barbórka 2019. Premier Mateusz Morawiecki z życzeniami dla górników

Ciężką pracą budujecie polską gospodarkę. Swoją postawą dajecie przykład - odwagi, twardości charakteru, przywiązania do tradycji - mówi Mateusz Morawiecki, premier RP. Życzenia górnikom z okazji przypadającej 4 grudnia Barbórki, szef rządu złożył na Facebooku.

Barbórka 2019. Premier Mateusz Morawiecki z życzeniami dla górnikówŹródło: PAP
dv6zhlj
dv6zhlj

Barbórka to wspaniała tradycja i wyjątkowe święto. Wyjątkowe, bo w pewnym sensie podwójne. Dla Was, Szanowni Państwo to święto waszej patronki - świętej Barbary. Ale dla Polaków 4 grudnia jest Wasz. To dzień wszystkich górników. Dlatego chcę złożyć Wam najlepsze życzenia i wyrazy najgłębszego szacunku - mówi premier Morawiecki w nagraniu, które dziś rano pojawiło się w sieci.

Premier złożył życzenia górnikom i ich rodzinom za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału na Facebooku, który obserwuje ponad 60 tysięcy osób.

- Wydobywacie najgłębszy polski potencjał. Dziękuje rodzinom górniczym, a także rodzinom górniczym - za poświęcenie dla Polski - mówił w nagraniu Morawiecki, dodając:

dv6zhlj

- Ciężką pracą budujecie polską gospodarkę. Swoją postawą dajecie przykład - odwagi, twardości charakteru, przywiązania do tradycji. Zamieniacie górnictwo w perłę polskiego górnictwa.

Na koniec Morawiecki dodał, by Święta Barbara miała górników w opiece przez cały czas.

Barbórka to tradycyjne święto, obchodzone 4 grudnia, czyli w dniu imienin Barbary. Tego dnia świętują nie tylko górnicy, ale wszystkie zawody które mają związek z wydobywaniem paliw kopalnych, czyli np. geolodzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv6zhlj

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv6zhlj
Więcej tematów