Trwa ładowanie...
ycipk-434e8v

Barbórka 2019. Premier Mateusz Morawiecki z życzeniami dla górników

Ciężką pracą budujecie polską gospodarkę. Swoją postawą dajecie przykład - odwagi, twardości charakteru, przywiązania do tradycji - mówi Mateusz Morawiecki, premier RP. Życzenia górnikom z okazji przypadającej 4 grudnia Barbórki, szef rządu złożył na Facebooku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Premier złożył życzenia górnikom i ich rodzinom za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału na Facebooku
Premier złożył życzenia górnikom i ich rodzinom za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału na Facebooku (PAP)
ycipk-434e8v

Barbórka to wspaniała tradycja i wyjątkowe święto. Wyjątkowe, bo w pewnym sensie podwójne. Dla Was, Szanowni Państwo to święto waszej patronki - świętej Barbary. Ale dla Polaków 4 grudnia jest Wasz. To dzień wszystkich górników. Dlatego chcę złożyć Wam najlepsze życzenia i wyrazy najgłębszego szacunku - mówi premier Morawiecki w nagraniu, które dziś rano pojawiło się w sieci.

Premier złożył życzenia górnikom i ich rodzinom za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału na Facebooku, który obserwuje ponad 60 tysięcy osób.

ycipk-434e8v

- Wydobywacie najgłębszy polski potencjał. Dziękuje rodzinom górniczym, a także rodzinom górniczym - za poświęcenie dla Polski - mówił w nagraniu Morawiecki, dodając:

- Ciężką pracą budujecie polską gospodarkę. Swoją postawą dajecie przykład - odwagi, twardości charakteru, przywiązania do tradycji. Zamieniacie górnictwo w perłę polskiego górnictwa.

Na koniec Morawiecki dodał, by Święta Barbara miała górników w opiece przez cały czas.

Barbórka to tradycyjne święto, obchodzone 4 grudnia, czyli w dniu imienin Barbary. Tego dnia świętują nie tylko górnicy, ale wszystkie zawody które mają związek z wydobywaniem paliw kopalnych, czyli np. geolodzy.

ycipk-434e8v

Więcej życzeń dla Barbary znajdziesz pod tym linkiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-434e8v

ycipk-434e8v
ycipk-434e8v