Trwa ładowanie...
27-10-2014 23:20

Australia w obawie przed Ebolą nie wydaje wiz osobom z Afryki Zachodniej

Australia zaprzestała w poniedziałek wydawania wiz imigracyjnych i humanitarnych dla osób z państw Afryki Zachodniej, zmagających się z epidemią Eboli. Władze w Canberze argumentują, że chcą w ten sposób ochronić kraj przed wirusem.

Australia w obawie przed Ebolą nie wydaje wiz osobom z Afryki ZachodniejŹródło: PAP/EPA, fot: EPA/STR
d1ouuzc
d1ouuzc

W Australii do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia Ebolą, jednak służby medyczne kilka razy zostały postawione w stan gotowości. W poniedziałek pojawiły się wyniki badań 18-latki z Afryki Zachodniej, którą podejrzewano o zarażenie wirusem. Testy na jego obecność pokazały jednak wynik negatywny.

Minister ds. imigracji i ochrony granic Scott Morrison mówił w poniedziałek przed parlamentem, że rząd podjął decyzję o czasowym zawieszeniu programu imigracyjnego i pomocowego dla państw dotkniętych epidemią Eboli. W związku z tym Australia nie będzie przyznawać wiz dla osób przyjeżdżających z Afryki Zachodniej - podkreślił Morrison.

Dodatkowo poinformował, że wszystkie wizy tymczasowe zostały anulowane, a posiadacze uprawnień stałych, którzy jeszcze nie przekroczyli granic Australii, będą musieli poddać się 21-dniowej kwarantannie.

Do tej pory Australia przeznaczyła na pomoc dla państw poszkodowanych epidemią prawie 16 mln dolarów. Jednocześnie niektóre grupy medyczne skrytykowały władze tego kraju za niewysłanie zespołów lekarskich do walki z wirusem w Afryce Zachodniej.

d1ouuzc

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od wybuchu obecnej epidemii w marcu wirusem Ebola zaraziło się ponad 10 tys. osób, z których blisko połowa zmarła.

Zobacz również wideo: rośnie strach przed Ebolą
d1ouuzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ouuzc
Więcej tematów