Trwa ładowanie...
d2rh1gm

Aukcje WOŚP. Wśród darczyńców Pierwsza Dama i gen. Piotr Pytel

Jest coraz mniej czasu, by wziąć udział w aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26. Finał już 14 stycznia. Przedmioty na licytację przekazali m.in. Agata Kornhauser-Duda, Kamil Stoch czy Antoni Pawlicki. Wśród nich jest też słynna czapka gen. Piotra Pytla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W lipcu prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził Polskę
W lipcu prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził Polskę (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2rh1gm

„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” - na ten cel zbierane są w tym roku środki przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie pierwszy raz w akcji udział bierze Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. W tym roku na aukcję przekazała komplet wizytowy, przygotowany na wizytę amerykańskiej pary prezydenckiej Donalda i Melanii Trump w Polsce.

Gdyby aukcja zakończyła się o godz. 8:40, strój zostałby wylicytowany za 710,00 zł. Do 14 lutego kwota może jednak znacznie wzrosnąć.

Nietypowy aukcyjny przedmiot

d2rh1gm

W inicjatywę WOŚP zaangażował się też były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotr Pytel. Przekazał czapkę, która wywołała niemałe kontrowersje.

"Przekazuję na aukcję WOŚP czapkę ze zdjęcia cieszącego się dużą popularnością w mediach "prawej strony". To ta czapka. Dla uatrakcyjnienia oferty, dołączam osiem oryginalnych medali pamiątkowych - wybrałem je spośród tych, które są dla mnie szczególnie cenne" - napisał gen. Pytel. Koniec licytacji wyznaczono na 13 stycznia. Obecnie jej cena wynosi 1 261,00 zł.

Zobacz też: Który finał WOŚP Owsiak wspomina najmilej?

Przypomnijmy, że w lutym 2016 roku poseł Kukiz '15 Marek Jakubiak ujawnił zdjęcia gen. Pytla oraz jego poprzednika gen. Janusza Noska, którzy na głowie noszą czapki wojskowe z napisami w cyrlicy.

d2rh1gm

Jak tłumaczył polityk portalowi wPolityce, posłowie dostali je podczas posiedzenia sejmowej komisji. - Jeśli generał w ruskiej czapce stoi uśmiechnięty i ktoś mu tę ruską czapkę założył, to mamy do czynienia z generałem polskim, czy z kim? - pytał.

Później zdjęcia przypomniał dziennikarz Michał Rachoń z TVP INFO. Zwrócił przy tym uwagę, że SKW współpracowała z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. W grudniu 2017 roku gen. Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową. Sprawa ma związek z zarzutami ws. kontaktów generała z rosyjskimi służbami.

Michał Rachoń uderzył w mediach społecznościowych w gen. Pytla Twitter
Michał Rachoń uderzył w mediach społecznościowych w gen. Pytla

"Wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych ludzi"

"Jak co roku do orkiestrowych aukcji internetowych zaprosiliśmy znane osoby. Zwróciliśmy się ze specjalną prośbą do ludzi z życia publicznego, muzyków, aktorów, sportowców, polityków a także tych, którzy dali się poznać dzięki swojej pracy na rzecz innych, o przekazanie jakiegoś przedmiotu na rzecz 26. Finału. Odzew na nasz apel okazał się bardzo szeroki, a do Fundacji zaczęły napływać wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych ludzi" - czytamy w opisie aukcji WOŚP.

d2rh1gm

Wylicytować można m.in. oryginalny scenariusz filmu "Botoks" czy plecak aktora Antoniego Pawlickiego z programu "Azja Express".

Na prośbę WOŚP odpowiedział też m.in. Kamil Stoch. Na aukcję oddał swoją bluzę treningową. Do wylicytowania jest również kolacja z aktorem Robertem Więckiewiczem.

d2rh1gm

Podziel się opinią

Share

d2rh1gm

d2rh1gm
Więcej tematów