Trwa ładowanie...
d1dadfj

Aukcje WOŚP. Wśród darczyńców Pierwsza Dama i gen. Piotr Pytel

Jest coraz mniej czasu, by wziąć udział w aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26. Finał już 14 stycznia. Przedmioty na licytację przekazali m.in. Agata Kornhauser-Duda, Kamil Stoch czy Antoni Pawlicki. Wśród nich jest też słynna czapka gen. Piotra Pytla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W lipcu prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził Polskę
W lipcu prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził Polskę (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1dadfj

„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” - na ten cel zbierane są w tym roku środki przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie pierwszy raz w akcji udział bierze Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. W tym roku na aukcję przekazała komplet wizytowy, przygotowany na wizytę amerykańskiej pary prezydenckiej Donalda i Melanii Trump w Polsce.

Gdyby aukcja zakończyła się o godz. 8:40, strój zostałby wylicytowany za 710,00 zł. Do 14 lutego kwota może jednak znacznie wzrosnąć.

Nietypowy aukcyjny przedmiot

W inicjatywę WOŚP zaangażował się też były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotr Pytel. Przekazał czapkę, która wywołała niemałe kontrowersje.

d1dadfj

"Przekazuję na aukcję WOŚP czapkę ze zdjęcia cieszącego się dużą popularnością w mediach "prawej strony". To ta czapka. Dla uatrakcyjnienia oferty, dołączam osiem oryginalnych medali pamiątkowych - wybrałem je spośród tych, które są dla mnie szczególnie cenne" - napisał gen. Pytel. Koniec licytacji wyznaczono na 13 stycznia. Obecnie jej cena wynosi 1 261,00 zł.

Zobacz też: Który finał WOŚP Owsiak wspomina najmilej?

Przypomnijmy, że w lutym 2016 roku poseł Kukiz '15 Marek Jakubiak ujawnił zdjęcia gen. Pytla oraz jego poprzednika gen. Janusza Noska, którzy na głowie noszą czapki wojskowe z napisami w cyrlicy.

d1dadfj

Jak tłumaczył polityk portalowi wPolityce, posłowie dostali je podczas posiedzenia sejmowej komisji. - Jeśli generał w ruskiej czapce stoi uśmiechnięty i ktoś mu tę ruską czapkę założył, to mamy do czynienia z generałem polskim, czy z kim? - pytał.

Później zdjęcia przypomniał dziennikarz Michał Rachoń z TVP INFO. Zwrócił przy tym uwagę, że SKW współpracowała z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. W grudniu 2017 roku gen. Pytel został zatrzymany przez Żandarmerię Wojskową. Sprawa ma związek z zarzutami ws. kontaktów generała z rosyjskimi służbami.

Michał Rachoń uderzył w mediach społecznościowych w gen. Pytla Twitter
Podziel się

"Wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych ludzi"

"Jak co roku do orkiestrowych aukcji internetowych zaprosiliśmy znane osoby. Zwróciliśmy się ze specjalną prośbą do ludzi z życia publicznego, muzyków, aktorów, sportowców, polityków a także tych, którzy dali się poznać dzięki swojej pracy na rzecz innych, o przekazanie jakiegoś przedmiotu na rzecz 26. Finału. Odzew na nasz apel okazał się bardzo szeroki, a do Fundacji zaczęły napływać wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych ludzi" - czytamy w opisie aukcji WOŚP.

d1dadfj

Wylicytować można m.in. oryginalny scenariusz filmu "Botoks" czy plecak aktora Antoniego Pawlickiego z programu "Azja Express".

Na prośbę WOŚP odpowiedział też m.in. Kamil Stoch. Na aukcję oddał swoją bluzę treningową. Do wylicytowania jest również kolacja z aktorem Robertem Więckiewiczem.

d1dadfj

Podziel się opinią

Share

d1dadfj

d1dadfj
Więcej tematów