Trwa ładowanie...
d2mgw1h

Oskarżył Macierewicza o fałsz w sprawie Smoleńska. Dziennikarz TVP przypomniał te zdjęcia

Generał Piotr Pytel mocno naruszył wizerunek Antoniego Macierewicza jako polityka, który poświęca się dla wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Według byłego szefa SKW Macierewicz traktuje sprawę jako narzędzie polityczne. Michał Rachoń z TVP INFO, a za nim internauci i prorządowe media, przypomnieli zdjęcia generała w rosyjskiej czapce wojskowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Rachoń zamieścił w sieci zdjęcia uderzające w gen. Piotra Pytla.
Michał Rachoń zamieścił w sieci zdjęcia uderzające w gen. Piotra Pytla. (Twitter/Michał Rachoń)
d2mgw1h

Antoni Macierewicz, przez lata kojarzony z lustracją i służbami specjalnymi, od 2010 roku jest człowiekiem "sprawy smoleńskiej". Wiarę w czystość intencji i ideowe pobudki polityka zachwiał generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. - Przecież pan jest inteligentnym człowiekiem, pan sobie zdaje sprawę w sposób oczywisty, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne - miał mu powiedzieć minister.

Ten wywiad w "Kropce nad i" wywołał prawdziwą polityczną burzę. Uaktywnili się komentatorzy, a polityczna konkurencja domaga się wyjaśnień. Ale sprawę skomentowali też ci, którzy gen. Pytlowi nie wierzą.

Michał Rachoń z TVP INFO zamieścił w sieci zdjęcia, które przedstawiają gen. Pytla oraz jego poprzednika gen. Janusza Noska, którzy na głowie noszą czapki wojskowe z napisami w cyrlicy. Przypomniał też, że SKW współpracowała z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

d2mgw1h

Zdjęcia w lutym 2016 roku ujawnił poseł Kukiz '15 Marek Jakubiak. Jak tłumaczył portalowi wPolityce, posłowie dostali je podczas posiedzenia sejmowej komisji. - Jeśli generał w ruskiej czapce stoi uśmiechnięty i ktoś mu tę ruską czapkę założył, to mamy do czynienia z generałem polskim, czy z kim? - mówił Marek Jakubiak.

Wówczas fotografie wywołały burzę i były traktowane jako kolejny argument przeciw zwolnionemu kierownictwu SKW. I - jak widać - jeszcze długo będą.

d2mgw1h

Podziel się opinią

Share

d2mgw1h

d2mgw1h
Więcej tematów