ycipk-c27x92

Apel do prezesa PiS ws. odwołania szefa TVP. Petycja lidera ludowców

Petycję do Jarosława Kaczyńskiego ws. odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego napisał Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL zachęca internautów do podpisania apelu, który powstał po materiałach telewizji publicznej po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef TVP Jacek Kurski
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef TVP Jacek Kurski (East News, Fot: Karolina Misztal/REPORTER)
ycipk-c27x92

"Zasiadając wieczorem przed telewizorami, Polacy oczekiwali budowy poczucia wspólnoty i dodania otuchy. Zamiast tego, Telewizja Polska w swoim sztandarowym programie informacyjnym, zajęła się rozbijaniem narodowej solidarności" - pisze Kosiniak-Kamysz w swojej petycji, nawiązując do poniedziałkowego materiału w głównym wydaniu programu informacyjnego TVP1.

Dodaje, że po raz kolejny władze TVP "uczyniły z 'Wiadomości' maszynę do dzielenia Polaków, wzbudzania wzajemnej nienawiści, szczucia naszych Rodaków na polityczną opozycję". Lider ludowców stwierdził też, że takie działanie nawiązuje do "najgorszych wzorców Dziennika Telewizyjnego, a po emisji wczorajszego programu - wręcz prześcigając ówczesną tubę komunistycznej propagandy".

Kosiniak-Kamysz w petycji skierowanej do prezesa PiS pisze również, że "nie ma i nie może być zgody na łamanie fundamentalnych zasad etyki dziennikarskiej w najważniejszym publicznym medium".

ycipk-c27x92

Przypomina, że Telewizja Polska powinna służyć wszystkim Polakom. Zauważa też, że niebawem TVP otrzyma ponad milion złotych z budżetu i te fundusze nie powinny być wykorzystane "na propagowanie oszczerstw i nienawistnych kalumnii".

"To ostatni moment na podjęcie decyzji, by wycofać się z polsko-polskiej wojny, do której każdego dnia nawołują 'Wiadomości'" - kończy petycję o odwołanie Jacka Kurskiego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-c27x92

Zobacz też: Wzruszające słowa Hanny Gronkiewicz-Waltz po śmierci Pawła Adamowicza

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-c27x92

ycipk-c27x92
ycipk-c27x92