Trwa ładowanie...

Apel do prezesa PiS ws. odwołania szefa TVP. Petycja lidera ludowców

Petycję do Jarosława Kaczyńskiego ws. odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego napisał Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL zachęca internautów do podpisania apelu, który powstał po materiałach telewizji publicznej po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Share
Apel do prezesa PiS ws. odwołania szefa TVP. Petycja lidera ludowców
Źródło: East News, Fot: Karolina Misztal/REPORTER
d2e8v3g

"Zasiadając wieczorem przed telewizorami, Polacy oczekiwali budowy poczucia wspólnoty i dodania otuchy. Zamiast tego, Telewizja Polska w swoim sztandarowym programie informacyjnym, zajęła się rozbijaniem narodowej solidarności" - pisze Kosiniak-Kamysz w swojej petycji, nawiązując do poniedziałkowego materiału w głównym wydaniu programu informacyjnego TVP1.

Dodaje, że po raz kolejny władze TVP "uczyniły z 'Wiadomości' maszynę do dzielenia Polaków, wzbudzania wzajemnej nienawiści, szczucia naszych Rodaków na polityczną opozycję". Lider ludowców stwierdził też, że takie działanie nawiązuje do "najgorszych wzorców Dziennika Telewizyjnego, a po emisji wczorajszego programu - wręcz prześcigając ówczesną tubę komunistycznej propagandy".

d2e8v3g

Kosiniak-Kamysz w petycji skierowanej do prezesa PiS pisze również, że "nie ma i nie może być zgody na łamanie fundamentalnych zasad etyki dziennikarskiej w najważniejszym publicznym medium".

Przypomina, że Telewizja Polska powinna służyć wszystkim Polakom. Zauważa też, że niebawem TVP otrzyma ponad milion złotych z budżetu i te fundusze nie powinny być wykorzystane "na propagowanie oszczerstw i nienawistnych kalumnii".

"To ostatni moment na podjęcie decyzji, by wycofać się z polsko-polskiej wojny, do której każdego dnia nawołują 'Wiadomości'" - kończy petycję o odwołanie Jacka Kurskiego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wzruszające słowa Hanny Gronkiewicz-Waltz po śmierci Pawła Adamowicza

d2e8v3g

Podziel się opinią

Share
d2e8v3g
d2e8v3g
Więcej tematów