Anca Pop nie żyje. Piosenkarka miała 34 lata

Anca Pop nie żyje. Piosenkarka miała 34 lata
Źródło zdjęć: © East News

20.12.2018 14:13, aktual.: 20.12.2018 16:04

Anca Pop, popularna rumuńska piosenkarka, zginęła w wypadku samochodowym. Pojazd z ciałem wokalistki wyłowiono w rzece Dunaj. Artystka miała 34 lata.

Anca Pop – tragiczna śmierć

W niedzielę (16 grudnia) Anca Pop jechała na spotkanie z matką. Ostatecznie się na nim nie pojawiła, a zaniepokojona rodzina poinformowała o tym policję. Jak się okazało, ciało wokalistki odnaleziono we wraku samochodu kilka kilometrów od domu rodzinnego.

Samochód wraz z ciałem piosenkarki wyłowiono z rzeki Dunaj, niedaleko miejscowości Svinita. Przyczyny śmierci Anci Pop nie są znane, sprawę bada policja.

Anca Pop – życie i kariera artystki

Anca Pop urodziła się w 1984 roku. W wieku trzech lat, wraz z rodziną, wyprowadziła się do Serbii, a kilka miesięcy później do Kanady. Tam zaczęła się jej pierwsza styczność z muzyką. Chodziła na lekcje śpiewu i nauczyła się gry na mandolinie. W 1993 powróciła do ojczystego kraju.

Wokalistka współpracowała między innymi z Goranem Bregovicem. Mają na koncie takie utwory, jak „Champagne for Gypsies” czy „On a Leash”. Trzy lata temu rozpoczęła solową ścieżkę. Nagrała singiel „Free Love”, a także takie piosenki jak „Super Cool”, „Ring Around” czy „Loco Poco”.

W swojej twórczości łączyła przebojowy pop z muzyką bałkańską.

O artystce jakiś czas temu było bardzo głośno ze względu na jej szczere wyznanie. Anca Pop oświadczyła, że jest lesbijką, co wywołało ogromny skandal w Rumunii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także