Trwa ładowanie...

Alina Kabajewa rezygnuje z zasiadania w Dumie Państwowej Rosji

Słynna rosyjska gimnastyczka Alina Kabajewa rezygnuje z zasiadania w Dumie. Odeszła na własne życzenie w związku z "przejściem do nowej pracy". Jak poinformowała agencja Interfax, Kabajewa została szefową rady dyrektorów w "Narodowej Grupie Medialnej".

Share
Alina Kabajewa rezygnuje z zasiadania w Dumie Państwowej Rosji
Źródło: PAP/ITAR-TASS/Grigory Sysoyev
d2l9lof

Kabajewa od sześciu lat była szefową rady społecznej "NGM". Od siedmiu lat zasiadała w Dumie Państwowej, izbie niższej rosyjskiego parlamentu. Była jednym z autorów głośnych ustaw: o zakazie adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli Stanów Zjednoczonych - tzw. ustawy Dimy Jakowlewa - oraz obowiązku wpisywania organizacji pozarządowych, otrzymujących finansowanie z zagranicy, na listę zagranicznych agentów.

Zasłynęła też m.in. zgłoszeniem w 2013 roku wniosku o wprowadzenie zakazu podawania przez media danych osobowych i zdjęć dzieci, które padły ofiarami znęcania się i pedofilii. - Przez to media nakręcają swoją popularność - argumentowała Kabajewa.

Media spekulowały, że Alina Kabajewa ma romans z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Informacje te nigdy nie zostały potwierdzone. W wywiadach Alina Kabajewa podkreśla, że nie jest z nikim związana.

Alina Kabajewa, w przeszłości utytułowana gimnastyczka i zdobywczyni złotych medali olimpijskich, jest matką dwójki dzieci. Nigdy jednak nie wyjawiła, kto jest ich ojcem.

d2l9lof

Podziel się opinią

Share
d2l9lof
d2l9lof
Więcej tematów