Trwa ładowanie...
ycipk-wjzdr8

Alert dla kierowców. Drogowcy: jest ślisko i niebepiecznie

W wielu województwach kierowcy muszą uważać na śliskie drogi, a miejscami na jezdni leży błoto pośniegowe. Jazdę utrudnia też padający śnieg i śnieg z deszczem. GDDKiA ostrzega, że prognozy nie są dobre dla podróżujących.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na południu i wschodzie jazdę utrudniają opady śniegu i śniegu z deszczem
Na południu i wschodzie jazdę utrudniają opady śniegu i śniegu z deszczem (Agencja Gazeta, Fot: Marek Podmokły)
ycipk-wjzdr8

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie z sobotniego przedpołudnia zastrzega, że wszystkie główne trasy w Polsce są przejezdna. Na drogach pracuje ponad 900 aut służb zimowego utrzymania.

Jednak na części dróg krajowych kierowcy muszą liczyć się ze śliską nawierzchnią i błotem po śniegu, który spadł w ostatnich godzinach. Uważać trzeba we wschodniej części woj. lubelskiego, w woj. podkarpackim, dolnośląski (na DK8 odc. Kłodzko - gr. państwa, DK33 odc. Kłodzko - gr. państwa) oraz łódzkim (DK72 odc. Aleksandrów Łódzki - Uniejów, DK71 odc. Aleksandrów Łódzki - Pabianice).

Trudne warunki także w woj. małopolskm (DK28 odc. Limanowa - Sucha Beskidzka, DK7 odc. Głogoczów - Chyżne, DK47 odc. Rabka Zdrój - gr. państwa i DK49 odc. Rabka Zdrój - gr. państwa) oraz w woj. śląskim (DK78 odc. Siewierz - gr. woj. świętokrzyskiego, dk46 odc. Janów - Szczekociny, DK40 odc. Łany - Pyskowice, DK94 odc. Toszek - Wieszowa, DK81 odc. Żory - Skoczów).

ycipk-wjzdr8

Poza tym w woj. śląskim, małopolskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim, mazowieckim i dolnośląskim jazdę utrudniają opady śniegu lub śniegu z deszczem.

W sobotę wieczorem strefa opadów dotrze z zachodu nad centrum Polski.

Prognozowane opady w sobotę o godz. 19 twitter.com/windy.com/screen
Podziel się

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-wjzdr8

Śnieg i deszcz w całej Polsce

GDDKiA ostrzega kierowców, że w najbliższych godzinach na wschodzie i południu wciąż może padać śnieg, a w pozostałych regionach Polski śnieg z deszczem. Również Instytut Meteorolgii i Gospodarki Wodnej w prognozie ostrzeżeń zakłada wydanie w sobotę alertów przed oblodzeniem i opadami.

W sobotę termometry wskażą od -1/1) st. C na wschodzie do 3/5 st. C na zachodzie kraju. Chłodniej będzie na przedgórzu Karpat, nawet -5 st. C.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

ycipk-wjzdr8

W nadchodzący tydzień napływać będą raz chłodniejsze raz cieplejsze, wilgotne masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego i atlantyckiego. Przez Polskę przemieszczać się będą fronty atmosferyczne, które przynosić będą chmury i opady mieszane od śniegu przez deszcz ze śniegiem po deszcz - zapowiadają w prognozie dla Wirtualnej Polski synoptycy z biura Cumulus.

Początek i koniec tygodnia będą chłodniejsze - z temperaturą wahająca się od -2 do 0 st. C na wschodzie do 1/3 st. C. W połowie przyszłego tygodnia (w środę i w czwartek) przejściowo się ociepli i temperatura wszędzie wzrośnie od kilka stopni.

Cały tydzień w kraju zapowiada się wietrzny z porywami wiatru od 30 do nawet 75 km/h, który obniżał będzie temperaturę odczuwalną, a podczas intensywniejszych opadów śniegu powodował będzie lokalne zawieje śnieżne. Na drogach będzie ślisko.

W Twojej okolicy pada śnieg? Masz zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-wjzdr8
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-wjzdr8

ycipk-wjzdr8
ycipk-wjzdr8