Trwa ładowanie...

Aleksiej Nawalny w złym stanie zdrowia. Ujawniono szczegóły

Adwokaci Aleksieja Nawalnego przekazali, że jego stan zdrowia jest niekorzystny. Rosyjski opozycjonista ma sile bóle pleców. Oprócz tego prawa noga jest praktycznie niesprawna. Nawalny poinformował w oświadczeniach, że odmawia mu się pomocy lekarskiej w kolonii karnej i pozbawia snu.

Share
Zły stan zdrowia Aleksieja Nawalnego
Zły stan zdrowia Aleksieja Nawalnego Źródło: Getty Images
d1hvpcw

Informacje o złym stanie zdrowia Aleksieja Nawalnego przekazali jego adwokaci po czwartkowej wizycie w kolonii karnej w Pokrowie. Tam został osadzony działacz polityczny.

Rosja. Niepokojący stan zdrowia Aleksieja Nawlanego

Aleksiej Nawalny miał w środę przeprowadzony rezonans magnetyczny. Rosyjskiemu prawnikowi nie przekazano diagnozy - powiedziała jego obrończyni Olga Michajłowa. Dodała również, że jego stan zdrowia zaczął się pogarszać przed miesiącem.

"Jego stan zdrowia jest moim zdaniem nadzwyczaj niekorzystny. Cierpi na silne bóle pleców i prawej nogi. Drętwieje mu łydka i noga jest niesprawna" - przekazała Olga Michajłowa.

d1hvpcw

Natomiast Wadim Kobziew, drugi z prawników rosyjskiego opozycjonisty, napisał w mediach społecznościowych, że Nawalny "przez cztery tygodnie codziennie skarżył się na ostre bóle pleców i demonstracyjnie nie udzielano mu żadnej pomocy medycznej".

Kobziew dodał, że Aleksieja Nawalnego nie leczą, a "demonstracyjnie stosują strategię zaszkodzenia jego zdrowiu". To według jego oceny doprowadziło do pojawienia się powikłań. Rosyjski opozycjonista traci czucie w prawej nodze i ma ostre bóle. "Noga przestaje reagować" - dodał adwokat. Kobziew przekazał, że niewykluczone jest, że Nawlany będzie musiał poruszać się o kulach.

Służby prasowe Federalnej Służby Więziennej (FSIN) w czwartek przekazały, że 24 marca w kolonii w Pokrowie w obwodzie włodzimierskim odbyły się badania więźniów - w tym także Aleksieja Nawalnego. Jego stan zdrowia oceniono na "stabilny oraz zadowalający". W środę adwokaci działacza politycznego nie zostali do niego dopuszczeni.

Zobacz też: Łukaszenka to ciepły człowiek? Znany polityk PiS zaczął się tłumaczyć

Aleksiej Nawalny zażądał, aby dopuszczono do niego lekarza

Adwokaci Aleksieja Nawalnego przekazali jego dwa oświadczenie. Opozycjonista zażądał dopuszczenia do niego lekarza Aleksieja Barinowa. Oprócz tego prawnik chce, aby przestano pozbawiać go snu w kolonii karnej.

d1hvpcw

W pierwszym oświadczeniu Nawalany zażądał dopuszczenia medyka. Domaga się również wszczęcia kontroli w kolonii karnej z powodu regularnego odmawiania mu pomocy lekarskiej. Prawnik dodał, że wydzielono mu z lekarstw tylko ibuprofen. W oświadczeniu dodano, że neurolog, który badał Aleksieja Nawalnego 19 marca 2021, nie poinformował go o diagnozie. W piśmie Rosjanin przekazał, że jego stan zdrowia znacznie się pogarsza.

Natomiast drugi dokument został skierowany do szefa FSIN Aleksandra Kałasznikowa. Aleksiej Nawalny zażądał, aby przestano go budzić co godzinę w kolonii karnej. Tak funkcjonariusze kontrolują więźniów "skłonnych do ucieczki". "Faktycznie jestem poddawany torturom poprzez pozbawianie snu" - przekazał działacz polityczny i powołał się na przepisy o ośmiogodzinnym śnie przysługującym więźniom.

Przypomnijmy, że Aleksiej Nawalny aresztowany został w połowie stycznia 2021 roku, kiedy to wrócił do Rosji z Niemiec. W kolonii karnej ma spędzić około 2,5 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hvpcw

Podziel się opinią

Share
d1hvpcw
d1hvpcw
Więcej tematów