Trwa ładowanie...
ycipk-1itsz5

Akcja francuskiej policji. Dziś miało dojść do zamachu w Paryżu

W Paryżu aresztowano mężczyznę, który planował zamachy na jeden lub dwa kościoły we francuskiej stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja francuskiej policji. Dziś miało dojść do zamachu w Paryżu
(AFP)
ycipk-1itsz5

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve poinformował, że do jednego z ataków miało dojść właśnie dzisiaj. Policja udaremniła te działania przed dwoma dniami.

24-letni Sid Ahmed Ghlam wpadł przez przypadek, w niedzielę rano. Jak informuje "Le Monde", mężczyzna, na razie z nieznanych przyczyn, zastrzelił pod Paryżem 32-letnią instruktorkę fitness Aurelie Chatelain. Kobietę znaleziono później martwą, z trzema ranami postrzałowymi na przednim siedzeniu jej samochodu.

ycipk-1itsz5

Mężczyzna, podczas napadu na kobietę, sam postrzelił się w stopę. Próbował uciec, ale nie zajechał zbyt daleko. Ponieważ mocno krwawił wezwał... pogotowie. Tłumaczył, że został napadnięty.

Ratownicy medyczni, gdy zorientowali się, że mają do czynienia z raną postrzałową, zgodnie z przepisami wezwali policję. Ta po śladach krwi dotarła do samochodu 24-latka.

Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli m.in. karabin kałasznikowa, pistolet, kamizelkę kuloodporną oraz amunicję. Zaniepokojeni tym znaleziskiem postanowili natychmiast przeszukać mieszkanie rzekomej ofiary napaści.

Tam znaleziono dowody świadczące o tym, że mężczyzna przygotowywał zamach terrorystyczny - stwierdził Bernard Cazeneuve.

ycipk-1itsz5

Policjantom udało się już powiązać zabójstwo instruktorki fitness z 24-latkiem. W samochodzie kobiety znaleziono ślady DNA potwierdzające, że zginęła z jego ręki. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna chciał ukraść jej samochód. Zrezygnował z tego, gdy się postrzelił.

24-latek jest studentem informatyki. Pochodzi z Algierii. Przyjechał do Francji w 2009 roku - by skorzystać z procedury łączenia rodzin. W 2014 roku znalazł się na celowniku służb, gdy okazało się, że chce wyjechać do Syrii, by walczyć w szeregach dżihadystów.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1itsz5

ycipk-1itsz5
ycipk-1itsz5