Trwa ładowanie...
d3uguc4
13-10-2013 12:50

91 osób zginęło wskutek paniki koło świątyni hinduistycznej

Do 91 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych paniki, która wybuchła wśród tysięcy wiernych stłoczonych niedaleko świątyni hinduistycznej w okręgu Datia w stanie Madhja Pradeś w środkowych Indiach - poinformowała lokalna policja.

Share
d3uguc4

Z ponad 100 osób, które są ranne, 10 znajduje się w stanie krytycznym - powiedział przedstawiciel policji D.K. Arya.

Do tragedii doszło w pobliżu świątyni Ratangarah, około 60 km od miasta Datia, kiedy pielgrzymi próbowali przejść przez most na rzece Sindh. Większość ofiar została stratowana na śmierć na moście, inni utonęli w rzece, gdy skacząc z mostu chcieli się ratować.

"Times of India" podaje, że panika wybuchła w chwili, gdy ktoś rozpuścił plotkę o tym, że most jest bliski zawalenia. Według innych relacji to policja spowodowała panikę, bijąc pielgrzymów pałkami, żeby się nie tłoczyli.

Tragedia miała miejsce podczas obchodzonego przez hindusów święta Navratri (Navaratri) na cześć bogini Durgi. Uroczystości te zwykle przyciągają do świątyń miliony wiernych. Festiwal religijny Navratri obchodzony jest w Indiach pod koniec pory monsunowej. Dziesięcioręka Durga ma niszczyć wszelkie zło, ale jest również łączona z klęskami naturalnymi, jak powodzie i susze.

Tratowanie ludzi na śmierć w świątyniach jest stosunkowo częste w Indiach, gdzie na małym terenie gromadzą się często setki, a nawet tysiące wiernych.

W 2008 roku co najmniej 224 osoby zginęły stratowane w świątyni w mieście Dźodhpur na zachodzie Indii.

d3uguc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uguc4
d3uguc4
Więcej tematów