Trwa ładowanie...
d3ekqy4
powódź

25 osób zaginionych po powodzi na wschodzie Japonii

25 osób uznano za zaginione po powodzi w mieście Joso w prefekturze Ibaraki na wschodzie kraju, gdzie woda przerwała wały rzeczne. Trwa akcja ratunkowa - poinformowała minister stanu ds. zarządzania w czasie klęsk żywiołowych - Eriko Yamatani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nad wschodnią Japonią przechodzi fala ulewnych deszczy
Nad wschodnią Japonią przechodzi fala ulewnych deszczy (PAP/EPA, Fot: Franck Robichon)
d3ekqy4

Woda zalała w czwartek 65-tysięczne Joso po fali ulewnych deszczy, które przechodzą od środy nad wschodnią Japonią; wcześniej agencje informowały o 12 zaginionych.

Przez całą noc 500 ratowników poszukiwało zaginionych; w piątek rano do akcji dołączyły ekipy strażaków, policjantów i żołnierzy - w sumie około tysiąca osób wspieranych przez śmigłowce.

Blisko 6 tys. ewakuowanych mieszkańców Joso ulokowano w bezpiecznych miejscach, ale ponad 1,6 tys. osób było w piątek rano nadal odciętych od pomocy; ekipy ratownicze nie były w stanie dotrzeć do zalanych budynków ze względu na skalę powodzi. Rzeka Kinugawa zalała okolice, w których znajduje się 6,5 tys. domów, na powierzchni około 32 km kwadratowych.

W piątek rzeka Shibui przerwała wały w Osaki w prefekturze Miyagi, na północnym wschodzie kraju. W prefekturze Tochigi 90 tys. osób otrzymało w czwartek nakaz ewakuacji, a kolejnym 80 tys. zalecono, by opuściły domy. W Ibaraki nakaz ewakuacji objął 20 tys. ludzi.

d3ekqy4

Podziel się opinią

Share
d3ekqy4
d3ekqy4
Więcej tematów