Trwa ładowanie...

14-latka zmarła na szkolnej wycieczce - wyniki sekcji zwłok

Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok 14-latki, która zmarła na wycieczce szkolnej w Świeradowie-Zdroju (woj. dolnośląskie). Do śmierci nastolatki doprowadzić miały przyczyny wewnętrzne, prawdopodobnie związane z chorobą lub wrodzonymi wadami.

Share
14-latka zmarła na szkolnej wycieczce - wyniki sekcji zwłok
Źródło: Fotolia
d2c8nlj

Śledczy wykluczyli działanie osób trzecich. Nic również nie wskazuje na to, by dziewczyna zmarła po zażyciu narkotyków lub wypiciu alkoholu.

Jak podaje RMF FM, prokuratura zleciła dodatkowe badania oraz sprawdzenie dokumentacji medycznej 14-latki. Ma to pomóc w ostatecznym określeniu przyczyn jej śmierci. Później sprawa prawdopodobnie zostanie umorzona. Zdaniem prokuratora, wycieczka była dobrze zorganizowana.

d2c8nlj

Śmierć na wycieczce

18 maja do Świeradowa-Zdroju przyjechała wycieczka szkolna z Konina (woj. wielkopolskie). Nazajutrz, w godzinach porannych, w łóżku w jednym z pokoi w wynajmowanym ośrodku, znaleziono martwą 14-latkę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon dziewczynki.

Organizatorzy zdecydowali o powrocie pozostałych uczestników wycieczki do Konina. Uczniom z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Koninie zapewniona została pomoc psychologa.

W szkole, do której uczęszczała 14-latka, obowiązuje żałoba.

d2c8nlj

Podziel się opinią

Share
d2c8nlj
d2c8nlj
Więcej tematów