Trwa ładowanie...

ZTM "uszczelnia" system. Spodziewajmy się problemów!

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza nowe zabezpieczenia systemu biletowego. Mają one mające uniemożliwić nielegalne kodowanie biletów na Warszawskiej Karcie Miejskiej. Jak bardzo uniemożliwią - nie wiadomo, ale mogą nam całkiem utrudnić życie.

Share
ZTM "uszczelnia" system. Spodziewajmy się problemów!
Źródło: WawaLove.pl
dvsnvgk

- Trwa sukcesywne przystosowywanie wszystkich urządzeń obsługujących Warszawską Kartę Miejską do nowej konfiguracji zabezpieczeń systemu biletowego. - informuje ZTM i dodaje: - Wszystkie urządzenia przystosowane do obsługi kontraktów z nowym certyfikatem są bardzo czułe na wszelkie elektroniczne lub mechaniczne uszkodzenia kart. Z tego powodu mogą zdarzać się przypadki, że nie obsłużą niektórych kart. Chodzi o mikrouszkodzenia, z istnienia których posiadacze kart mogą sobie nawet nie zdawać sprawy, i które mogły powstać zupełnie bez ich winy. Uszkodzenia takie mogą powstać np. w wyniku nieświadomego rozmagnesowania karty. Z naszych doświadczeń wynika, że może to dotyczyć ok. 1-1,5 proc. kart będących w obiegu.

Co zrobić gdy nam się zdarzy taka sytuacja? W przypadku stwierdzenia problemów z obsługą WKM (np. zakodowaniem biletu na karcie, aktywacją biletu w kasowniku lub bramce metra) uprzejmie prosimy pasażerów o jak najszybsze zgłoszenie się do któregokolwiek Punktu Obsługi Pasażerów gdzie uszkodzoną kartę wymienimy na nową „od ręki”.

W jaki sposób mamy dojechać do POP-u (jeśli jest daleko) z nieaktywowaną kartą, ZTM już nie wyjaśnia.

dvsnvgk

Podziel się opinią

Share
dvsnvgk
dvsnvgk
Więcej tematów