Trwa ładowanie...
d3av45f
po

Zdjęcie wywołało burzę na Twitterze. Internauci sądzili, że politycy PO składają kwiaty dla Macrona

To zdjęcie oburzyło internautów - przedstawia polityków PO, którzy składają kwiaty pod ambasadą Francji w Warszawie. Choć pochodzi sprzed roku, właśnie zyskało nowe życie. Wielu użytkowników Twittera uwierzyło, że to odpowiedzieć polityków Platformy na słowa Macrona dotyczące sankcji dla Polski.
Share
Zdjęcie wywołało burzę na Twitterze. Internauci sądzili, że politycy PO składają kwiaty dla Macrona
Źródło: twitter.com, Fot: Mandark
d3av45f

Zdjęcie przedstawia polityków PO, którzy składają kwiaty pod francuską ambasadą w Warszawie. Choć w rzeczywistości zostało zrobione w lipcu ubiegłego roku, w ostatnich dniach zyskało nowe życie.

Internauci zaczęli publikować fotografię na Twitterze, nadając jej zupełnie nowy kontekst - zdaniem niektórych, zdjęcie zostało zrobione kilka dni temu i jest odpowiedzią polityków PO na słowa Macrona dotyczące sankcji dla Polski. Zwycięzca pierwszej tury wyborów we Francji powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla dziennika "Voix du Nord", że jeśli zostanie prezydentem opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która "naruszyła wszystkie zasady Unii". "Nie ustąpię w żadnej kwestii" zapowiedział Macron.

Jedna z internautek opublikowała zdjęcie i, nie kryjąc oburzenia, napisała : "Po zapowiedzi Macrona dotyczącej sankcji przeciwko Polsce, delegacja Platformy złożyła podziękowania i kwiaty przed bramą ambasady francuskiej. Szumowina".

d3av45f

W rzeczywistości fotografia pochodzi z lipca, ubiegłego roku. Po ataku terrorystycznym w Nicei politycy Platformy składali kwiaty na znak solidarności z pogrążonym w żałobie krajem.

Jeden z użytkowników Twittera, trzeźwo ocenił sytuację, publikując prawdziwe źródło zdjęcia i kontekst, w jakim zostało zrobione.

d3av45f

Podziel się opinią

Share
d3av45f
d3av45f
Więcej tematów