Trwa ładowanie...

Zatrzymano trzech zwolenników Państwa Islamskiego planujących atak w Europie

Trzech obywateli Iraku, podejrzanych o wspieranie dżihadystycznego ugrupowania Państwo Islamskie (IS) i przygotowywanie ataku w Europie, zatrzymano na terytorium Szwajcarii - poinformowała tamtejsza prokuratura.

Share
Zatrzymano trzech zwolenników Państwa Islamskiego planujących atak w Europie
Źródło: AFP, fot: YouTube
d4414f1

Podejrzane osoby przebywają w areszcie tymczasowym od zatrzymania pod koniec marca br. - przekazali prokuratorzy w oświadczeniu.

Informacji o ich ujęciu nie podawano wcześniej publiczne, aby "nie narażać na szwank toczących się dochodzeń w Szwajcarii i za granicą", mających ustalić ewentualnych wspólników i pomocników zatrzymanych - dodano.

Zarzuca się im m.in. użycie materiałów wybuchowych i toksycznych gazów z zamiarem popełnienia przestępstwa, przygotowywanie się do popełnienia czynów kryminalnych, bliżej niesprecyzowane przestępstwo lub przestępstwa dotyczące pornografii oraz zachęcanie do nielegalnego wjazdu do kraju i opuszczenia go oraz nielegalnego zamieszkania na jego terytorium.

W oświadczeniu nie poinformowano, gdzie miał się odbyć planowany zamach.

W ostatnim czasie władze szwajcarskie zwróciły się o pomoc do różnych krajów europejskich i blisko współpracują z USA w kwestii walki z ekstremizmem - podała prokuratura. Obecnie powstaje zespół śledczy złożony z oficerów FBI i szwajcarskiej federalnej policji kryminalnej.

d4414f1

Podziel się opinią

Share
d4414f1
d4414f1
Więcej tematów