Trwa ładowanie...
ycipk-32s9r6
IAR

Zakaz obchodzenia Bożego Narodzenia w Chinach

Święta Bożego Narodzenia są zagrożeniem dla młodych umysłów. Władze jednego z uniwersytetów w północno-wschodnich Chinach zakazały studentom obchodzenia w jakikolwiek sposób Bożego Narodzenia, uznając je za "ekspansję zachodniej kultury".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz obchodzenia Bożego Narodzenia w Chinach
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
ycipk-32s9r6

Na jednym z uniwersytetów w Xianie przed okresem świątecznym pojawiły się transparenty z hasłami "Dążcie do bycia wybitnymi synami i córkami Chin, przeciwstawiajcie się świętom Zachodu" oraz "Stawiajcie opór ekspansji zachodniej kultury".

Studentom zakazano obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Zorganizowano też wielogodzinne projekcje propagandowych filmów poświęconych między innymi życiu i nauczaniu Konfucjusza. Udział w nich jest obowiązkowy.

Chrześcijanie są w Chinach mniejszością, jednakże zachodni sposób obchodów między innymi Bożego Narodzenia bez odnośników do tradycji religijnej przyjmuje się w dużych miastach. Temu starają się przeciwstawić chińscy urzędnicy. Władze miasta Wenzhou zakazały upamiętniania Bożego Narodzenia w szkołach i przedszkolach.

ycipk-32s9r6
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32s9r6

ycipk-32s9r6
ycipk-32s9r6