Trwa ładowanie...
25-12-2014 09:50

Zakaz obchodzenia Bożego Narodzenia w Chinach

Święta Bożego Narodzenia są zagrożeniem dla młodych umysłów. Władze jednego z uniwersytetów w północno-wschodnich Chinach zakazały studentom obchodzenia w jakikolwiek sposób Bożego Narodzenia, uznając je za "ekspansję zachodniej kultury".

Zakaz obchodzenia Bożego Narodzenia w ChinachŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d24uc62
d24uc62

Na jednym z uniwersytetów w Xianie przed okresem świątecznym pojawiły się transparenty z hasłami "Dążcie do bycia wybitnymi synami i córkami Chin, przeciwstawiajcie się świętom Zachodu" oraz "Stawiajcie opór ekspansji zachodniej kultury".

Studentom zakazano obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Zorganizowano też wielogodzinne projekcje propagandowych filmów poświęconych między innymi życiu i nauczaniu Konfucjusza. Udział w nich jest obowiązkowy.

Chrześcijanie są w Chinach mniejszością, jednakże zachodni sposób obchodów między innymi Bożego Narodzenia bez odnośników do tradycji religijnej przyjmuje się w dużych miastach. Temu starają się przeciwstawić chińscy urzędnicy. Władze miasta Wenzhou zakazały upamiętniania Bożego Narodzenia w szkołach i przedszkolach.

d24uc62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24uc62
Więcej tematów