Trwa ładowanie...
02-09-2015 00:45

Z powodu Rosji armia USA reaktywuje magazyny wojskowe w Niemczech

Ze względu na zagrożenie ze strony Rosji armia USA reaktywuje swoje magazyny na sprzęt wojskowy znajdujące się na terenie Niemiec i innych krajów europejskich - podała agencja dpa, powołując się na dowódcę sił lądowych USA w Europie, generała Bena Hodgesa.

Z powodu Rosji armia USA reaktywuje magazyny wojskowe w NiemczechŹródło: US Army, fot: Patrick A. Albright
d3nlpjp
d3nlpjp

Amerykanie zatrzymali m.in. bazę Coleman Barracks w Mannheim w zachodnich Niemczech. Początkowo ten obiekt miał zostać przekazany stronie niemieckiej w lutym br.

- Chcemy być w razie potrzeby zdolni do szybkiej akcji - wyjaśnił Hodges. Jak dodał, utrzymanie magazynów ma także odstraszać ewentualnych agresorów.

Obecnie na terenie Europy przebywa 30 tys. amerykańskich żołnierzy, w czasach zimnej wojny było ich 300 tys. - Staramy się o to, by wojsko liczące 30 tys. wyglądało jak armia 300-tysięczna - powiedział Hodges.

W Coleman Barracks będzie stacjonowało 1200 pojazdów, w tym 250 czołgów. Z tego miejsca w Badenii-Wirtembergii amerykański sprzęt będzie mógł być szybko przerzucony w rejon ewentualnego konfliktu.

Hodges zastrzegł, że baza w Mannheim będzie funkcjonowała tylko do czasu, gdy amerykański sprzęt zostanie na stałe przesunięty na wschodnią flankę NATO - do Polski, krajów bałtyckich, Rumunii i Bułgarii. - Na znalezienie odpowiednich miejsc potrzeba będzie jednak trochę czasu - powiedział amerykański wojskowy.

d3nlpjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nlpjp
Więcej tematów