Trwa ładowanie...

Wybory samorządowe coraz bliżej. Na Mazowszu zgłoszono aż 1701 komitetów

Aż 1701 lokalnych komitetów wyborczych zostało zgłoszonych do komisarzy na terenie Mazowsza. Z czego 518 to komitety zgłoszone w samej Warszawie.

Share
Wybory samorządowe coraz bliżej. Na Mazowszu zgłoszono aż 1701 komitetów
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
deyl2f8

Według danych zebranych przez PAP, do wyznaczonego terminu, czyli 8 września, zgłosiła się następująca ilość komitetów w poszczególnych miejscowościach:

- w Ciechanowie: 224
- w Ostrołęce: 204
- w Płocku: 213
- w Radomiu: 282
- w Siedlcach: 260
- w Warszawie: 518.

deyl2f8

Dane obejmują komitety organizacji społecznych i organizacji wyborców, mających swą siedzibę na terenie działalności danego komisarza wyborczego i właściwej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Warszawa

Zarejestrowano tam 518 zgłoszeń do komisarza wyborczego, z czego jeden, we wtorek był jeszcze w trakcie procedury rejestracyjnej – jak wyjaśniono w tamtejszej delegaturze krajowego biura wyborczego.

Radom W przypadku Radomia, zgłoszonych komitetów było 281, ale jeden nadal czekał na ostateczną rejestrację, z powodu braków formalnych.

Wśród zarejestrowanych komitetów można wymienić np. Komitet Wyborczy Wyborców Marzeny Wróbel Radomianie Razem. Wróbel to była posłanka Solidarnej Polski, obecnie niezrzeszona, która zdecydowała się wystartować w wyborach na prezydenta Radomia. Jest też Komitet Wyborczy Wyborców "Jak Żyć", który utworzył producent papryki z okolic Przytyka k. Radomia, który zasłynął zadanym premierowi Donaldowi Tuskowi pytaniem: "jak żyć?" - Stanisław Kowalczyk. Będzie on startował na wójta Przytyka i radnego powiatowego w Radomiu.

deyl2f8

Ostrołęka

W Ostrołęce, zgłoszono 204 komitety. Jedno zgłoszenie nie zostało przyjęte, ponieważ dotarło ono we worek rano, czyli już po terminie - poinformowano PAP w ostrołęckiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.

Siedlce

W Siedlcach z 263 zgłoszonych wniosków, do wtorku zarejestrowano tylko 255. Okazało się, że w międzyczasie trzy komitety uległy samorozwiązaniu, trzy wnioski zostały odrzucone z powodów formalnych, a pozostałe dwa czekają na uzupełnienie przez wnioskodawcę i ostateczną rejestracje.

Oryginalnością nazwy może się tu poszczycić, Komitet Wyborczy Wyborców Wójta się nie bójta oraz Komitet Wyborczy Wyborców Wengroove.

Płock

Do komisarza wyborczego w Płocku wpłynęły m.in. zgłoszenia Komitetu Wyborczego Wyborców Mirosława Milewskiego i Wspólnoty Samorządowej – z nazwiskiem obecnego radnego Płocka i byłego prezydenta tego miasta (2002-10, wtedy w PiS), który zamierza ponownie ubiegać się o to stanowisko oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Śniecikowski Włodzimierz – od nazwiska obecnego burmistrza tego miasta.

deyl2f8

Wśród zgłoszonych tam komitetów jest też np. Komitet Wyborczy Wyborców Partii Józefa Piłsudskiego.

Ciechanów

Z ciechanowskich list komitetów wyborczych, zniknął Komitet Wyborczy Wyborców Samorządowe Porozumienie Ziemi Pułtuskiej , ponieważ uległ samorozwiązaniu.

Z pośród pozostałych komitetów, nazwą wyróżniają się Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ojrzeń "Uparty Mazur", czy też Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Cieszkowsko-Mystkowskiej oraz Rzeki Dobrzycy.

deyl2f8

Podziel się opinią

Share
deyl2f8
deyl2f8
Więcej tematów