Trwa ładowanie...
d3yiife

Wrocław: upały wpłyną na kursowanie tramwajów. Zmiany będą wprowadzane na bieżąco

W związku z ogłoszeniem wysokich stopni zasilania przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne komunikacja tramwajowa we Wrocławiu będzie musiała zostać ograniczona. Jak podkreśla MPK, ograniczenia dotyczyć będą pojedynczych kursów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław: upały wpłyną na kursowanie tramwajów. Zmiany będą wprowadzane na bieżąco
(Wikimedia Commons, Fot: Giraff)
d3yiife

PSE ogłosiły na terenie cały kraju od godziny 10.00 do 17.00 we wtorek, 11 sierpnia, 19 stopień zasilania, zaś od 17.00 do 22.00 - 17 stopień. W godzinach nocnych przewidywany jest 11 stopień zasilania. Stopnie wyznaczają kolejne poziomy ograniczenia w poborze mocy, przy czym stopień 20, najwyższy, pozwala pobór jedynie do wysokości ustalonego minimum.

- W związku z tym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu zostało zobligowane do nieprzekraczania limitów poboru prądu, co oznacza konieczność ograniczenia ruchu tramwajów o ok. 20 proc. Ograniczenie w dostawie prądu zostaną wprowadzone punktowo, ze względu na zmienne zapotrzebowanie na prąd w różnych obszarach miastach. Przez regulowanie kursowania komunikacji miejskiej odbywać się będzie na bieżąco – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik wrocławskiego MPK.

Ograniczenia dotyczyć będą pojedynczych kursów i jak podkreślała Agnieszka Korzeniowska, ruch tramwajów będzie regulowany na bieżąco. Niestety, oznacza to jednak nieregularne kursowanie komunikacji miejskiej. Ponadto, w przypadku ogłoszenia 20 stopnia zasilania, odcięte od komunikacji tramwajowej zostanie osiedle Kowale, gdzie zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

d3yiife

- Przepraszamy pasażerów za niedogodności, jednak musimy dostosować się do ograniczeń PSE. W przeciwnym razie groziłyby nam kilkudziesięciomilionowe kary – dodaje Jolanta Szczepańska, prezes MPK. Ograniczenia obowiązują do odwołania i są zależne od dyspozycji wydawanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3yiife

Podziel się opinią

Share

d3yiife

d3yiife
Więcej tematów