Trwa ładowanie...
d25hw89

Wrocław: postaw na most u bukmachera. Nietypowy zakład w ofercie jednej z firm

Co możemy obstawiać u bukmachera? Wyniki meczów piłkarskich, tenisowych, zwycięzców zawodów, wyścigów, a nawet wyborów prezydenckich. Okazuje się jednak, że możemy także założyć się o to, czy dana inwestycja miejska zostanie zrealizowana w terminie czy nie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrocław: postaw na most u bukmachera. Nietypowy zakład w ofercie jednej z firm
(Wikimedia Commons, Fot: Jg44.89)
d25hw89

Dosyć nietypowy zakład pojawił się na stronie internetowej firmy bukmacherskiej STS. Możemy bowiem postawić, czy remont mostu Jagiellońskiego we Wrocławiu zakończy się przed 25 września 2015 r. Jeśli nasz wybór padł na „nie” i rzeczywiście do 25 września prace modernizacyjne przy przeprawie nie zakończą się, wówczas za każdą postawioną złotówkę zarobimy 1,67 zł.

Mniejsze szanse bukmacherzy dają „optymistom”, którzy sądzą, że remont zakończy się jednak przed 25 września. Jeśli rzeczywiście się tak stanie, ci którzy postawili na „tak” za każdą złotówkę otrzymają 1,95 zł.

Remont mostu Jagiellońskiego rozpoczął się na początku października 2014 r. i wymagał tego kiepski stan techniczny przeprawy. Modernizacja objęła m.in. wymianę stalowych elementów konstrukcji nośnej mostu, płyty pomostowej, chodników, przebudowę oświetlenia drogowego oraz systemu odwadniającego. Remont oznaczał także utrudnienia dla kierowców. Pierwotnie prace, których łączny koszt to ponad 5 mln złotych, miały się zakończyć w czerwcu 2015 r.

d25hw89

Tak się jednak nie stało i urzędnicy zdecydowali o przesunięciu terminu zakończenia prac właśnie na koniec września 2015 r. Przyczyn opóźnienia jest sporo. Już w grudniu doszło do awarii sieci gazowej znajdującej się pod mostem.

- Wskutek stwierdzonej nieszczelności sieci gazowej, prace montażowe, które wymagają użycia palników i spawarek, musiały zostać wstrzymane ze względów bezpieczeństwa. Przestój może wpłynąć na ostateczny termin ukończenia remontu mostu, gdyż w okresie zimowym trudno będzie nadrobić powstałe zaległości – mówiła wówczas Ewa Mazur, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Jak się okazało, podczas dalszych prac wyszły na jaw uszkodzenia elementów konstrukcji nośnej mostu, których nie dało się przewidzieć w fazie przygotowywania projektu modernizacji. Problemy wiązały się z koniecznością wykonania nowej dokumentacji projektowej. Odnowienia wymaga także znajdujący się pod mostem rurociąg.

Czas pokaże, kto zwycięsko wyjdzie z zakładu o termin zakończenia remontu mostu. Nie jest to jednak jedyny zakład STS dotyczący lokalnych inwestycji – obstawiać można także termin oddania do użytku lotniska Krywlany w Białymstoku. Bukmacherzy jednak oceniają, że mało prawdopodobne jest zakończenie tej inwestycji przed końcem 2017 r. Ci, którzy podzielają tę opinię, za każdą postawioną złotówkę mogą wygrać 1,65 zł.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d25hw89

Podziel się opinią

Share

d25hw89

d25hw89
Więcej tematów