Trwa ładowanie...

Wrocław: Grabiszyńska zamknięta dla tramwajów. Powodem budowa wiaduktu

Od soboty, 22 sierpnia, znów zmienią się trasy części tramwajów kursujących po Wrocławiu. Zakończy się remont krzyżownic na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Świdnickiej, za to dla ruchu tramwajowego zamknięta zostanie Grabiszyńska.

Share
Wrocław: Grabiszyńska zamknięta dla tramwajów. Powodem budowa wiaduktu
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d3d84uo

Czas wakacji wiąże się z licznymi remontami na wrocławskich torowiskach. W sobotę, 22 sierpnia, zakończą się prace przy wymianie krzyżownic na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Świdnickiej, co oznacza, że tramwaje linii 0L, 0P, 6, 7, 11, 14, 15, 17, 20, 24, 31i 32będą mogły znów przejeżdżać prosto przez tę krzyżówkę. Tego dnia rozpoczną się jednak prace związane z kolejnym etapem montażu wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską.

Oznacza to, że od 22 do 30 sierpnia Grabiszyńska zostanie wyłączona z ruchu tramwajowego. Linia 4od pl. Legionów będzie jechała ul. Piłsudskiego, a następnie Powstańców Śląskich i al. Hallera do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim.

Kursy „jedenastki” zostaną skrócone do pl. Legionów. Tramwaje te będą zmieniać kierunek jazdy, robiąc pętlę od pl. Legionów przez pl. Orląt Lwowskich, Podwale i Sądową.

d3d84uo

Zawieszone na czas prac zostanie kursowanie linii 14i 24przez pl. Jana Pawła II oraz pl. Legionów. Całkowicie do 30 sierpnia zawieszone będą kursy „piątki”. W zamian zostanie uruchomiona zastępcza linia tramwajowa 75relacji Osobowice - Księże Małe, kursująca ulicami Osobowicką, Reymonta, Pomorską, Jagiełły, pl. Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, pl. Dominikański, pl. Wróblewskiego, Traugutta, Krakowską i Opolską.

Na odcinku pl. Legionów – FAT zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa obsługiwana przez autobus linii 704, w którym ważne będą bilety skasowane w tramwajach linii 0, 4, 11, 75, jednak nie dłużej niż przez 70 minut.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3d84uo

Podziel się opinią

Share
d3d84uo
d3d84uo
Więcej tematów