Trwa ładowanie...
21-01-2015 09:26

Włodzimierz Cimoszewicz: będę przeciwko ustawie ws. zmian w górnictwie

Senator Włodzimierz Cimoszewicz przeciwny ustawie o zmianach w górnictwie. Były premier krytykuje ekspresowe tempo procedowania nad rządowym planem naprawczym dla Kompanii Węglowej.

Share
Włodzimierz Cimoszewicz: będę przeciwko ustawie ws. zmian w górnictwieŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4hz6i3

- Przeglądałem te dokumenty z pewnym poirytowaniem - mówił w radiowej Trójce Cimoszewicz. Jak dodał, ustawa była "przepychana kolanem" w sejmie, ale kilka dni później rząd "ustąpił w rozmowach z górnikami i zaakceptował inny plan". W związku z tym wielkiego sensu w uchwalaniu tej ustawy nie ma - stwierdził senator.

Cimoszewicz przekonywał również, że funkcjonowanie senatu w Polsce nie jest konieczne. - Nie zmieniłem tego poglądu - powiedział. Jego zdaniem, wpisanie dwuizbowego parlamentu do Konstytucji w 1997 roku było wynikiem konieczności zawierania politycznych kompromisów, by uzyskać poparcie dla ustawy zasadniczej.

Były premier przyznał jednak, że wiele senackich poprawek jest uwzględnianych przez sejm. - Poziom legislacji jest niski i często senat musi coś korygować, czasami wprowadzamy kilkadziesiąt poprawek i sejm je przyjmuje, co jest potwierdzeniem, że popełnił on wcześniej błędy - mówił Cimoszewicz.

Zobacz również wideo: Podpisano porozumienie ws. restrukturyzacji górnictwa
d4hz6i3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hz6i3
d4hz6i3
Więcej tematów