Trwa ładowanie...
31-01-2016 12:52

Wielka Brytania: zmarł Terry Wogan - gwiazda BBC

• Brytyjskie media żegnają 77-letniego Terry’ego Wogana
• Był jedną z najbardziej znanych twarzy BBC
• Rodzina: zmarł po krótkiej, ale bohaterskiej walce z rakiem

Wielka Brytania: zmarł Terry Wogan - gwiazda BBCŹródło: AFP, fot: Leon Neal
dpj8aci

Na wieść o śmierci Terry’ego Wogana premier David Cameron oświadczył: - Straciliśmy ogromny talent. Z kolei dyrektor generalny BBC Tony Hall powiedział: - Terry był prawdziwym narodowym skarbem.

Terry Wogan pochodził jednak z Irlandii i tam rozpoczął 50 lat temu karierę w mediach, choć - jak sam mówił - wychował się na radiu brytyjskim i był bardziej "zachodnim Brytyjczykiem" niż Irlandczykiem. Od 1969 roku był głosem i twarzą BBC. W latach 80. i 90. Terry Wogan prowadził trzy razy w tygodniu telewizyjny program, potem wrócił do radia i co rano przez 15 lat budził słuchaczy Programu 2 BBC. Poczucie humoru, swoboda wypowiedzi i umiejętność nawiązania osobistego kontaktu z każdym gościem i z milionami telewidzów sprawiły, że Terry Wogan był prezenterem 37 kolejnych konkursów Eurowizji, czy wielkiej dorocznej akcji charytatywnej "Children in Need".

BBC pożegnało się z nim jego własnym nagraniem radiowym, w którym zwracał się do każdego ze swych słuchaczy: - Będzie mi cię brakować. Dziękuje, że jesteś moim przyjacielem.

dpj8aci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpj8aci
Więcej tematów