Trwa ładowanie...
d1xho1e
polacy

Wielka Brytania właśnie przestaje być rajem. Polacy dostaną po kieszeniach

Koniec z podwyżkami płac na Wyspach. Brytyjski Instytut Studiów Podatkowych (IFS) i gospodarczy think tank Resolution Foundation twierdzą, że tak źle nie było od czasu... wojen napoleońskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Brytania właśnie przestaje być rajem. Polacy dostaną po kieszeniach
(geograph.org.uk)
d1xho1e

Brytyjskie pensje nie rosną już od 2008 r., a to jeszcze nie koniec. Eksperci twierdzą, że ta sytuacja będzie się utrzymywać przynajmniej przez kolejnych 5 lat.

Wielu mieszkańców Wysp opowiedziało się za wyjściem z Unii właśnie w nadziei, że państwo przestanie dorzucać się do europejskiej kasy i dzięki temu znajdą się fundusze na podwyżki. Paradoksalnie z powodu Brexitu rząd Theresy May musi zacisnąć pasa.

Zdaniem Torstena Bella, dyrektora Resolution Foundation brak podwyżek i planowane przez rząd cięć w wydatkach socjalnych w kwocie 12 mld funtów dotkną najmocniej uboższą część społeczeństwa – w tym więc i znaczą część emigrantów, także z Polski. 1/3 brytyjskich gospodarstw domowych – ta o mniejszych dochodach – będzie miała, wg wyliczeń think tanku w najbliższej przyszłości gorzej niż w latach poprzedzających ostatni kryzys - czytamy w serwisie next.gazeta.pl.

d1xho1e

Podziel się opinią

Share

d1xho1e

d1xho1e
Więcej tematów