Trwa ładowanie...
01-12-2014 21:16

WHO: władze Liberii pomyliły się o 1000 przy obliczaniu ofiar eboli

Władze Liberii omyłkowo dodały w weekend tysiąc ofiar śmiertelnych do bilansu osób zabitych przez wirus eboli. Dane zostaną zmienione - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Share
WHO: władze Liberii pomyliły się o 1000 przy obliczaniu ofiar eboliŹródło: AFP, fot: SEYLLOU
d3y3rwv

- Dane z Liberii napłynęły, ale później władze poinformowały, że to nie były faktycznie ofiary śmiertelne eboli, które zostały uwzględnione w naszym bilansie zgonów. Odejmiemy tę liczbę - poinformował wicedyrektor generalny WHO Bruce Aylward.

Chodzi o opublikowane dane z weekendu, według których w Liberii na ebolę zmarło do tej pory 4 181 osób. Zaledwie dwa dni wcześniej bilans ten wynosił 3 016.

Aylward pochwalił natomiast wysiłki władz Sierra Leone w walce z epidemią śmiercionośnego wirusa. - Zdolność leczenia eboli na poziomie powiatowym jest coraz większa w Sierra Leone. Dlatego uważam, że prognozy są obecnie bardzo dobre - oświadczył przedstawiciel WHO.

Zastrzegł, że w centrach leczenia eboli na zachodzie kraju nie ma jeszcze wystarczającej liczby łóżek, ale nowe placówki powinny zostać otwarte w ciągu nadchodzących kilku tygodni.

Ebola, którą po raz pierwszy wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

d3y3rwv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y3rwv
d3y3rwv
Więcej tematów