Trwa ładowanie...

WHO ostrzega. "Ogłoszenie zwycięstwa nad pandemią COVID-19 jest przedwczesne"

Przedstawiciele WHO ostrzegli na początku lutego, że ogłoszenie zwycięstwa nad pandemią COVID-19 jest przedwczesne. Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreślił, że w wielu krajach fala infekcji wywoływanych wariantem Omikron nie osiągnęła jeszcze szczytu.

WHO ostrzega: "ogłoszenie zwycięstwa nad pandemią COVID-19 jest przedwczesne"
WHO ostrzega: "ogłoszenie zwycięstwa nad pandemią COVID-19 jest przedwczesne" Źródło: YouTube
dv2bx8s
dv2bx8s

- Zalecamy ostrożność, ponieważ wiele krajów nie przeszło jeszcze przez szczyt fali zakażeń Omikronem. W niektórych z nich liczba zaszczepionych na COVID-19 wśród najbardziej narażonych grup jest niska. (...) To nie jest moment, w którym możemy znosić wszystkie związane z epidemią ograniczenia - ostrzegła ekspertka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Maria Van Kerkhove podczas konferencji prasowej we wtorek, 1 lutego.

Van Kerkhove dodała, że WHO zawsze zalecała, by restrykcje epidemiczne były zarówno wprowadzane, jak i znoszone stopniowo, ponieważ sytuacja epidemiczna szybko się zmienia.

dv2bx8s

"Nie należy przedwcześnie znosić restrykcji"

Dr Michael Ryan, dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych, uzupełnił, że każde państwo powinno podejmować decyzje dotyczące obostrzeń, odnosząc się do aktualnej sytuacji epidemicznej, "bez ślepego naśladowania innych krajów".

"Ręce opadają", "karygodne". Mateusz Morawiecki pod ostrzałem

- Dla wielu krajów to faza przejściowa, ale nie każde państwo jest w takiej samej sytuacji. Te kraje, które decydują się na większe otwarcie, muszą być także przygotowane na przywrócenie ograniczeń, gdy będzie to konieczne - zaznaczył Ryan.

Szef WHO: Za wcześnie na ogłaszanie zwycięstwa

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zwrócił uwagę, że w niektórych krajach liczba zgonów na COVID-19 wciąż rośnie. Szef WHO podkreślił, że jest za wcześnie, aby którykolwiek kraj ogłosił zwycięstwo nad pandemią lub porażkę w walce z nią.

dv2bx8s

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dv2bx8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv2bx8s
Więcej tematów