Trwa ładowanie...
d2ynf3g
d2ynf3g
TVP

"Weź długopis na wybory"? Posłanka PO: weź też kartkę

Weźcie ze sobą też kartkę albo zeszyt i poproście o te długopisy, które są w komisji wyborczej. Napiszcie w tym zeszycie jakieś zdanie, chociażby "Jest piękna pogoda" i wróćcie z tą kartką do domu. Zobaczymy, kiedy i które z tych długopisów wyblakną. Taki eksperyment możemy zaproponować - mówiła Joanna Mucha w programie "INFOrozmowa" w TVP Info, pytana o popularną w internecie akcję, która ostrzega przed fałszerstwami wyborczymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2ynf3g

Już ponad 120 tys. osób przyłączyło się do w akcji "Weź swój długopis na wybory!", organizowanej na Facebooku. Założył ją Paweł Rybicki, bloger i publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". Wszystko po publikacji portalu niezalezna.pl ostrzegającym przed tym, że w komisjach wyborczych mogą być użyte długopisy z wkładami, których tusz wyparowuje po kilku godzinach nie pozostawiając żadnego śladu.

Mucha nie wierzy w masowe fałszerstwa. Stwierdziła w TVP Info, że ta akcja jest po to, aby pogrążyć wynik wyborów. - Sprawić wrażenie, że wszystko jest fikcją, jest nieprawdziwe, że rządzą ciemne siły, że nie naród wybiera, tylko mała grupka - mówiła.

d2ynf3g

Podziel się opinią

Share
d2ynf3g
d2ynf3g
Więcej tematów