Trwa ładowanie...
d4iuar8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

We Włoszech coraz więcej domów komunalnych dla ojców w separacji i po rozwodzie

W Rzymie, Mediolanie i innych włoskich miastach powstają domy dla ojców w separacji i po rozwodzie, którzy popadli w ubóstwo i nie mają dachu nad głową. Znajdują go na przykład w dawnych, pustych hotelach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
We Włoszech coraz więcej domów komunalnych dla ojców w separacji i po rozwodzie
(Jupiterimages)
d4iuar8

Stowarzyszenie Ojcowie w Separacji wyraziło zadowolenie, że lokalne władze coraz częściej dostrzegają ten poważny problem społeczny i przychodzą z pomocą mężczyznom, dla których separacja lub rozwód oznacza również groźbę bankructwa i bezdomność. Stanowią oni coraz liczniejszą we Włoszech grupę określaną jako "nowych ubogich".

Niemal zawsze mężczyźni obciążani są obowiązkiem alimentacyjnym. Wskazują na to statystyki, według których 94 procent włoskich ojców wyrokiem sądu płaci na utrzymanie dzieci.

W 58 proc. przypadków wspólny dom rodzinny przyznawany jest kobiecie, która zostaje z dziećmi. Dlatego też w lawinowym tempie - co przyznają lokalne władze w całym kraju - rośnie, także z powodu bezrobocia, liczba tych ojców, którzy nie są w stanie połączyć płacenia alimentów z kosztami wynajmu mieszkania. Częste są przypadki, gdy mężczyźni ci śpią w samochodach - zauważa się na łamach weekendowego magazynu dziennika "La Repubblica".

d4iuar8

W Sassari na Sardynii w starym zaniedbanym hotelu z inicjatywy zarządu miasta powstaje ponad 30 kawalerek dla bezdomnych ojców.

Podobne domy otwarte zostały ostatnio w Riminii, a także w Bolonii. Tam w jego założenie zaangażowały się miejscowe spółdzielnie pracy. Pomagają one mężczyznom, którzy popadli w ubóstwo, poprawić swoją sytuację. W bolońskim pensjonacie są nie tylko pokoje gościnne dla nich, ale także atrakcje dla odwiedzających ojców dzieci, na przykład basen i plac zabaw.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Eksperci o rodzinie transmitującej swoje życie w internecie

d4iuar8

Podziel się opinią

Share

d4iuar8

d4iuar8
Więcej tematów