Trwa ładowanie...
dctpgxf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Waszczykowski: premier zadzwoniła do szefa KE

• Waszczykowski: premier Szydło rozmawiała z szefem KE
• Rozmowa odbyła się przed debatą w KE o sytuacji w Polsce
• O rozmowę poprosiła Szydło
• Juncker powiedział, że "żadnej wojny między Polską a UE nie ma"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dctpgxf

Premier Beata Szydło rozmawiała we wtorek telefonicznie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem o środowej debacie w KE o sytuacji w Polsce - poinformował minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Jak powiedział, o rozmowę poprosiła Szydło.

- Od godz. 17:00 do 17:45 odbyła się długa, rzeczowa rozmowa pani premier Szydło z komisarzem Junckerem, gdzie pan komisarz wyjaśnił premier, że jest to rutynowa procedura, orientacyjna, wymiana poglądów na temat niektórych aspektów prawnych w Polsce, która nie zakończy się żadną decyzją KE, bo Komisja będzie czekać na dalsze opinie, m.in. Komisji Weneckiej, która będzie przedstawiona pewnie w marcu - powiedział w TVN24 Witold Waszczykowski.

- Szef Komisji powiedział pani premier, że żadnej wojny między Polską a Unią Europejską nie ma - dodał minister.

dctpgxf

Pytany, z czyjej inicjatywy odbyła się rozmowa, powiedział, że to premier o nią poprosiła, "aby wyjaśnić charakter dyskusji zapowiedzianej na jutro".

W środę na temat stanu praworządności w Polsce i kontrowersji, jakie wywołały ustawy o Trybunale Konstytucyjnym oraz radiofonii i telewizji, będzie dyskutować na zamkniętym posiedzeniu kolegium komisarzy UE. Według unijnych źródeł wydaje się jednak mało prawdopodobne, by KE wszczęła postępowanie przeciw naszemu krajowi.

W środę przed debatą rozmowy z europosłami będzie prowadził minister ds. europejskich Konrad Szymański.

dctpgxf

Podziel się opinią

Share

dctpgxf

dctpgxf
Więcej tematów