Trwa ładowanie...
d3041i9

Warszawski doradca finansowy oszukał 69 osób na ponad 5 milionów złotych

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który jako doradca finansowy oszukał 69 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawski doradca finansowy oszukał 69 osób na ponad 5 milionów złotych
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
d3041i9

Mężczyzna przedstawiał się na spotkaniach jako doradca klientów VIP pracujący dla jednego ze znanych banków. Po jakimś czasie 37-latek zawierał z pokrzywdzonymi osobami umowy dotyczące inwestowania pieniędzy na bardzo korzystnych, ale wiarygodnych w ich oczach warunkach oprocentowania. Pobierał od inwestorów kwoty w wysokości od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych i obiecywał miesięczny zysk w wysokości około 6%.

Niestety, mężczyzna nie inwestował pieniędzy zgodnie z umową, a przelewał je na swój rachunek inwestycyjny. Sprawa się skomplikowała, gdy poniósł na nim kilkumilionowa stratę. Żeby utrzymać płynność finansową swojej działalności, kolejne wypłaty dla swoich klientów finansował z wpłat obecnie poszkodowanych osób. Zapętlił się w tym tak bardzo, że w ciągu trzech lat swojej działalności doprowadził poszkodowanych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę ponad 5 milionów złotych.

Jak ustalili policjanci, 37-latek dodatkowo wprowadzał inwestorów w błąd przedstawiając im sfałszowany dokument ubezpieczenia maklerskiego na wielomilionowe kwoty.

Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w jego sprawie. Prokurator postawił Bartoszowi R. zarzut oszustwa i przywłaszczenia mienia znacznej wartości oraz zawnioskował do sądu o wymierzenie mężczyźnie kary 3 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 7 lat, naprawienie szkody przez zwrot pobranych kwot oraz dozór kuratora. Zatrzymany nie może także opuszczać Polski.

d3041i9

Podziel się opinią

Share

d3041i9

d3041i9
Więcej tematów