Trwa ładowanie...
d1vqsqw

Warmińsko-mazurski radny kierował pod wpływem alkoholu w Ostródzie

Policjanci z Ostródy zatrzymali radnego wojewódzkiego i jednocześnie przewodniczącego regionalnej Solidarności, który kierował autem mając 0,8 promila. Sprawa trafi do sądu - poinformowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warmińsko-mazurski radny kierował pod wpływem alkoholu w Ostródzie
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d1vqsqw

Radny wojewódzki Józef D. został zatrzymany 24 listopada, ale policja dopiero teraz potwierdziła te informacje. Bożena Bujakiewicz z ostródzkiej policji powiedziała, że radny został zatrzymany na ulicach Ostródy, badania alkomatem wykazało, że kierował mając 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Prowadzimy w tej sprawie postępowanie pod nadzorem prokuratora. Sądzę, że w ciągu miesiąca skierujemy sprawę do sądu - podała Bujakiewicz.

Kierowanie autem po pijanemu (powyżej 0,5 promila) w polskim prawie karnym jest przestępstwem.

d1vqsqw

Szef kancelarii sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego Wiktor Leyk powiedział, że jeśli dojdzie do skazania radnego prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo, wówczas w ciągu 14 dni komisarz wyborczy wygasi jego mandat.

Józef D. jest przewodniczącym regionalnej Solidarności, w ostatnich wyborach ponownie został wybrany z listy PiS do sejmiku województwa. Szef PiS w regionie poseł Jerzy Szmit powiedział, że D. nie jest członkiem partii, a klub radnych PiS jeszcze się nie zawiązał, więc nie wiadomo, czy Józef D. do niego wejdzie.

Na razie nie udało się skontaktować z radnym - nie odbierał telefonu.

d1vqsqw

Podziel się opinią

Share
d1vqsqw
d1vqsqw
Więcej tematów