WP

Waldemar Buda - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Waldemar Buda jest kandydatem PiS na prezydenta Łodzi Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Podziel się
WP

Waldemar Buda to polski polityk, poseł i samorządowiec. Z wykształcenia jest radcą prawnym.

Waldemar Buda – życiorys

Waldemar Grzegorz Buda urodził się 21 września 1982 roku w wielkopolskiej miejscowości Turek. Jest absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. W 2011 roku zdał egzamin radcowski i rozpoczął praktykę prawniczą.

Waldemar Buda jest żonaty. Ma dwójkę dzieci: syna Cezarego oraz córkę Liliannę. Jest współtwórcą charytatywnej biegowej pielgrzymki na Jasną Górę.

Waldemar Buda – działalność polityczna

WP

Waldemar Buda związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. W 2014 roku wystartował w wyborach samorządowych, w wyniku których zasiadł w Radzie Miasta Łodzi. Rok później rozpoczął współpracę z biurem pomocy prawnej w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Kariera polityczna Waldemara Budy nabrała tempa w 2015 roku, gdy zdecydował się na start w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Piąte miejsce na liście PiS w okręgu łódzkim dało mu wysoki wynik, dzięki czemu uzyskał mandat poselski. Podczas kadencji należał do Klubu Parlamentarnego PiS. Jako poseł na sejm Waldemar Buda znalazł się także w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach oraz Komisji Ustawodawczej. Jest jednym z twórców ustawy o komornikach sądowych.

W kwietniu 2018 roku Waldemar Buda został przedstawiony przez prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, jako oficjalny kandydat na stanowisko prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych 2018.

W ramach wolontariatu biuro poselskie Waldemara Budy prowadzi działania na rzecz praw lokatorów i ochrony praw spółdzielców między innymi poprzez udzielanie bezpłatnych porad prawnych.

Data urodzenia

21.09.1982

Miejsce urodzenia

Turek

Profesja

prawnik, polityk

Partie

PiS - Prawo i Sprawiedliwość (2014-obecnie, członek)

WP
WP
WP