Trwa ładowanie...
d32jn3p

Waldemar Buda

Najnowsze informacje
2.6
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Turek

Partie:
d32jn3p
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Waldemar Buda to polski polityk, poseł i samorządowiec. Z wykształcenia jest radcą prawnym.

Waldemar Buda – życiorys

Waldemar Grzegorz Buda urodził się 21 września 1982 roku w wielkopolskiej miejscowości Turek. Jest absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. W 2011 roku zdał egzamin radcowski i rozpoczął praktykę prawniczą.

Waldemar Buda jest żonaty. Ma dwójkę dzieci: syna Cezarego oraz córkę Liliannę. Jest współtwórcą charytatywnej biegowej pielgrzymki na Jasną Górę.

Waldemar Buda – działalność polityczna

Waldemar Buda związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. W 2014 roku wystartował w wyborach samorządowych, w wyniku których zasiadł w Radzie Miasta Łodzi. Rok później rozpoczął współpracę z biurem pomocy prawnej w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Kariera polityczna Waldemara Budy nabrała tempa w 2015 roku, gdy zdecydował się na start w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Piąte miejsce na liście PiS w okręgu łódzkim dało mu wysoki wynik, dzięki czemu uzyskał mandat poselski. Podczas kadencji należał do Klubu Parlamentarnego PiS. Jako poseł na sejm Waldemar Buda znalazł się także w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach oraz Komisji Ustawodawczej. Jest jednym z twórców ustawy o komornikach sądowych.

W kwietniu 2018 roku Waldemar Buda został przedstawiony przez prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, jako oficjalny kandydat na stanowisko prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych 2018.

W ramach wolontariatu biuro poselskie Waldemara Budy prowadzi działania na rzecz praw lokatorów i ochrony praw spółdzielców między innymi poprzez udzielanie bezpłatnych porad prawnych.

Waldemar Buda – wybory samorządowe 2018

W wyborach samorządowych 2018 Komitet Wyborczy PiS zgłosił kandydaturę Waldemara Budy na urząd prezydenta Łodzi. W programie wyborczym Waldemara Budy znalazły się takie obietnice, jak wprowadzenie dodatku mieszkaniowego dla seniora i obniżenie lub przynajmniej utrzymanie obecnego poziomu podatków, by zapobiec wzrostowi kosztów życia w mieście. Polityk planuje też dokonywać konsultacji z mieszkańcami, by mieli oni jak największy udział w podejmowaniu decyzji dotyczących ważnych dla nich kwestii.

Poza Waldemarem Budą o pozycję prezydenta Łodzi walczy ośmioro innych kandydatów:

  • Hanna Zdanowska (PO) – prezydent Łodzi od 2010 roku, startuje z listy KWW Hanny Zdanowskiej;
  • Rafał Górski (Kukiz'15);
  • Krzysztof Lipczyk (z ugrupowania Wolność Janusza Korwin-Mikke);
  • Urszula Niziołek-JaniakKoalicja TAK!;
  • Sławomir Maurer, kandydat KWW Akcja Narodowa;
  • Agnieszka Wojciechowska van Heukelom (Bezpartyjni Samorządowcy);
  • Janusz Rutkowski (KWW Prawo i Moc), otrzymał poparcie Ruchu Obywatelskiego Prawo i Moc Polskich Orłów;
  • Piotr Misztal (Bezpartyjni – Piotr Misztal).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32jn3p
d32jn3p
d32jn3p
Więcej tematów
d32jn3p