Trwa ładowanie...
d427cw4

W Bibliotece Śląskiej powstała choinka z 1,6 tys. książek

1,6 tys. książek, w tym bestsellery ostatnich lat, wykorzystano do skonstruowania nietypowej choinki w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Ta instalacja powstawała przez dwa dni i można ją już oglądać w holu tej największej w regionie książnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Bibliotece Śląskiej powstała choinka z 1,6 tys. książek
(facebook.com/pages/Biblioteka-Śląska, Fot: Archiwum Biblioteki Śląskiej/Joanna Rzepka-Radłowska)
d427cw4

Jak poinformowała rzeczniczka biblioteki Aneta Satława, książki pochodzą m.in. z projektu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego od kilku lat przez Instytut Książki i Bibliotekę Śląską. Wcześniej pozycje te były omawiane przez klubowiczów w czasie comiesięcznych spotkań.

Wśród nich są bestsellery ostatnich pięciu lat, nagradzane m.in. Śląskim Wawrzynem Literackim - nagrodą przyznawaną w plebiscycie przez czytelników Biblioteki Śląskiej. W tym roku statuetkę otrzymał Marek Krajewski za powieść "W otchłani mroku". - Choinkę tworzą dzieła znane, atrakcyjne i chętnie czytane. Znajdziemy tu m.in. książki Małgorzaty Kalicińskiej, Olgi Tokarczuk, Andrzeja Stasiuka - powiedziała Satława.

Rzeczniczka dodała, że wszystkie użyte do budowy choinki książki zostały wcześniej oprawione w zielone i czerwone obwoluty. - Zapakowane książki będą niespodzianką dla czytelników, którzy 2 lutego pomogą nam przy rozbieraniu choinki. Każdy z czytelników, który weźmie udział w akcji, będzie mógł potem zabrać jedną z książek do domu. Jej tytuł pozna po rozpakowaniu prezentu - poinformowała Satława.

Post użytkownika Biblioteka Śląska.

d427cw4

Podziel się opinią

Share
d427cw4
d427cw4