Trwa ładowanie...

Upał ukradnie nam prąd? Stołeczny Ratusz apeluje

W związku z trwającą falą upałów i niskimi stanami wód w rzekach oraz wynikającym z nich utrudnieniem w pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, Operator Systemu Przesyłowego ogłosił na obszarze całego kraju w najbliższych dniach od godz. 10.00 do 17.00, stopień zasilania 20.
Share
Upał ukradnie nam prąd? Stołeczny Ratusz apeluje
Źródło: WawaLove.pl
d8cfkqn

Wprowadzenie tego stopnia zasilania oznacza obowiązek zastosowania maksymalnych ograniczeń w odbiorze prądu przez odbiorców o zamówionych mocach powyżej 300 kW. Wprowadzone ograniczenia będą powodowały u odbiorców zakłócenia w funkcjonowaniu, negatywnie wpływając na ich wyniki gospodarcze i realizację zadań.

W związku z prognozowanym dalszym utrzymywaniem się wysokich temperatur na obszarze całego kraju, skutkującym utrudnieniami w pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, należy się spodziewać, że 20. stopień zasilania będzie w najbliższych dniach utrzymywany, dlatego każde działanie służące ograniczeniu zużycia energii elektrycznej będzie pozytywnie wpływać na poprawę sytuacji.

Ratusz apeluje do mieszkańców Warszawy i przedsiębiorców działających na obszarze całego miasta o ograniczenie zużycia energii elektrycznej szczególnie w godzinach ich największego poboru, tj. między godz. 10.00 a 17.00.

Przeczytaj też: Przypominamy: 14 sierpnia urzędy będą nieczynne

d8cfkqn

Podziel się opinią

Share
d8cfkqn
d8cfkqn
Więcej tematów