Trwa ładowanie...
d17uxxn

Upał ukradnie nam prąd? Stołeczny Ratusz apeluje

W związku z trwającą falą upałów i niskimi stanami wód w rzekach oraz wynikającym z nich utrudnieniem w pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, Operator Systemu Przesyłowego ogłosił na obszarze całego kraju w najbliższych dniach od godz. 10.00 do 17.00, stopień zasilania 20.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Upał ukradnie nam prąd? Stołeczny Ratusz apeluje
(WawaLove.pl)
d17uxxn

Wprowadzenie tego stopnia zasilania oznacza obowiązek zastosowania maksymalnych ograniczeń w odbiorze prądu przez odbiorców o zamówionych mocach powyżej 300 kW. Wprowadzone ograniczenia będą powodowały u odbiorców zakłócenia w funkcjonowaniu, negatywnie wpływając na ich wyniki gospodarcze i realizację zadań.

W związku z prognozowanym dalszym utrzymywaniem się wysokich temperatur na obszarze całego kraju, skutkującym utrudnieniami w pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego, należy się spodziewać, że 20. stopień zasilania będzie w najbliższych dniach utrzymywany, dlatego każde działanie służące ograniczeniu zużycia energii elektrycznej będzie pozytywnie wpływać na poprawę sytuacji.

Ratusz apeluje do mieszkańców Warszawy i przedsiębiorców działających na obszarze całego miasta o ograniczenie zużycia energii elektrycznej szczególnie w godzinach ich największego poboru, tj. między godz. 10.00 a 17.00.

Przeczytaj też: Przypominamy: 14 sierpnia urzędy będą nieczynne

d17uxxn

Podziel się opinią

Share

d17uxxn

d17uxxn
Więcej tematów