Trwa ładowanie...
d2rwbmt
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina: zakończono ostatni etap wycofywania ciężkiego uzbrojenia

Siły ukraińskie zakończyły ostatni etap wycofywania ciężkiego uzbrojenia z linii walk z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie kraju - poinformował w Kijowie przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Andrij Łysenko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina: zakończono ostatni etap wycofywania ciężkiego uzbrojenia
(PAP/EPA, Fot: Roman Pilipey)
d2rwbmt

"Zakończyliśmy czwarty etap wycofywania ciężkiego uzbrojenia od linii rozgraniczenia. Wcześniej wycofaliśmy stamtąd broń przeciwczołgową kalibru 100 mm: "Rapira" i "Ruta", a także (wyrzutnie rakietowe) "Grad" i "Uragan"" - powiedział Łysenko na konferencji prasowej.

Przedstawiciel RBNiO oświadczył, że wycofywanie ciężkiego sprzętu z linii walk odbyło się w obecności obserwatorów z misji OBWE. Przekazał także, że w ciągu ostatniej doby w Donbasie w starciach z prorosyjskimi rebeliantami zginął jeden, a rannych zostało trzech ukraińskich żołnierzy.

Dzień wcześniej, w sobotę, o wycofaniu uzbrojenia poinformowali separatyści, jednak doniesień tych nie skomentowali obserwatorzy OBWE. Łysenko mówił wówczas, że "nie dysponuje żadnymi informacjami" na temat wycofania sprzętu przez separatystów. Wyraził zadowolenie, że "po raz pierwszy od wielu miesięcy" w ciągu minionych 24 godzin nie zginął ani nie został ranny nikt z personelu wojskowego Ukrainy.

Zgodnie z zawartymi 12 lutego w Mińsku porozumieniami pokojowymi, na wschodniej Ukrainie od 15 lutego miało obowiązywać zawieszenie broni. Następnie z obu stron linii walk w ciągu 14 dni miało być wycofane ciężkie uzbrojenie i wytyczona strefa buforowa o szerokości od 50 do 70 km. Termin ten nie został dotrzymany.

d2rwbmt

Podziel się opinią

Share

d2rwbmt

d2rwbmt
Więcej tematów