Trwa ładowanie...
dexb7bz
IAR

Ukraina: rosyjskie wojska tworzą przeprawy przez granicę

Rosyjskie wojsko zbudowało mosty pontonowe przez rzekę na ukraińsko-rosyjskiej granicy - poinformował sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ołeksandr Turczynow. Ukraińcy obawiają się, że posłużą one do przerzucania rosyjskiego sprzętu wojskowego na tereny zajęte przez separatystów.
Share
Ukraina: rosyjskie wojska tworzą przeprawy przez granicę
Źródło: PAP/EPA, Fot: TASS/Nikolai Moshkov
dexb7bz

Pięć mostów przez rzekę Siwersky Doneć powstało w ciągu ostatnich kilku dni. Łączą dwa brzegi - rosyjski i ukraiński w obwodzie ługańskim, na terytoriach kontrolowanych przez prorosyjskich bojówkarzy.

Jak twierdzi Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego pontonowe mosty zbudowały rosyjskie wojska inżynieryjne. Jak zaznacza sekretarz rady Ołeksandr Turczynow - przeprawy zostały zbudowane po to, by umożliwić szybki przerzut i uzupełnienie sprzętu wojskowego, którym Rosja wspomaga separatystów.

Federacja Rosyjska dostarcza separatystom broń, ale też żołnierzy - twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Podczas poniedziałkowej defilady z okazji Święta Niepodległości mówił on o 50 tysiącach uzbrojonych bojówkarzy. Wśród nich, jak podkreślał, są rosyjscy najemnicy i 9 tysięcy etatowych żołnierzy rosyjskich.

dexb7bz

Podziel się opinią

Share
dexb7bz
dexb7bz
Więcej tematów