Trwa ładowanie...
dsj1yaz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

UE: eskalacja przemocy na Ukrainie pogwałceniem porozumień z Mińska

Nagły wzrost przemocy na wschodzie Ukrainy oznacza pogwałcenie porozumień z Mińska - oceniła we wtorek w komunikacie służba dyplomatyczna Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraińska armia jest gotowa użyć artylerii, jeśli separatyści nie zaprzestaną ataków-
Ukraińska armia jest gotowa użyć artylerii, jeśli separatyści nie zaprzestaną ataków- (AFP, Fot: ANATOLII STEPANOV)
dsj1yaz

-Nowa eskalacja przemocy (...), będąca efektem licznych ataków na strefy kontrolowane przez siły rządowe w dniu dzisiejszym (we wtorek) i w nocy 10 sierpnia (w poniedziałek) w Starohnatiwce, oznacza naruszenie ducha litery porozumień pokojowych z Mińska - czytamy w komunikacie wysokiej przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Federiki Mogherini.

W poniedziałek władze Ukrainy oskarżyły prorosyjskich separatystów o przeprowadzenie w obwodzie donieckim najcięższych ataków artyleryjskich od czasu zawarcia rozejmu w lutym w Mińsku.

MSZ Ukrainy oświadczył, że atak prorosyjskich separatystów na pozycje sił rządowych w okolicach wsi Starohnatiwka w obwodzie donieckim, a także spalenie samochodów misji obserwacyjnej OBWE w niedzielę w Doniecku zagraża planowi pokojowemu dla Donbasu i jest sygnałem eskalacji napięcia.

dsj1yaz

Podziel się opinią

Share

dsj1yaz

dsj1yaz
Więcej tematów