Trwa ładowanie...
d2anxvj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Turystki zostawiły "pamiątkę" swojej wizyty w antycznym amfiteatrze

Nie widać końca plagi wandalizmu w rzymskim Koloseum. Karabinierzy zatrzymali tym razem dwie młode amerykańskie turystki, które na murze wyryły monetą swoje inicjały.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turystki zostawiły "pamiątkę" swojej wizyty w antycznym amfiteatrze
(Wikipedia, Fot: Bengt Nyman)
d2anxvj

Turystki z Kalifornii w wieku 21 i 25 lat postanowiły pozostawić "pamiątkę" swojej wizyty w antycznym amfiteatrze, który jest właśnie gruntownie remontowany i powoli odzyskuje splendor. Amerykanki nie zdawały sobie zupełnie sprawy z konsekwencji swego bezmyślnego czynu.

Na wewnętrznej ścianie wyryły swoje inicjały wysokości około 8 centymetrów, a następnie wśród tłumu zwiedzających zrobiły sobie zdjęcie na tle dwóch liter. Scenę tę zauważyli inni turyści i wezwali ochronę. Na miejsce przybyli karabinierzy, którzy spisali młode kobiety i je przesłuchali. Obie odpowiedzą za umyślne wyrządzenie szkody na murze zabytku.

Rzymskie media podały, że w trakcie przesłuchania turystki wyraziły skruchę z powodu swego wybryku i powiedziały, że nie sądziły, iż zostanie on uznany za coś tak złego. Wszystko wskazuje na to, że słono zapłacą za to, co zrobiły.

d2anxvj

Niedzielna prasa przypomina, że w listopadzie zeszłego roku rosyjski turysta wyrył na odrestaurowanym fragmencie muru Koloseum ogromną literę swego imienia, "K". Osądzono w trybie natychmiastowym i skazano na 4 miesiące aresztu w zawieszeniu i 20 tysięcy euro grzywny.

Również niedawno 15-letni uczeń z Kanady podczas wycieczki szkolnej oderwał kawałek muru amfiteatru Flawiuszów i próbował go ukryć w plecaku. Z kolei 12-letni Australijczyk wyrył swoje imię, a pomagał mu w tym ojciec, który stał na czatach.

Zauważa się, że mimo nagłaśniania tych incydentów w światowych mediach i informowania o surowych karach wobec sprawców nie sposób położyć kresu temu procederowi.

d2anxvj

Podziel się opinią

Share

d2anxvj

d2anxvj
Więcej tematów