Trwa ładowanie...
dgaghhj
IAR

Trwa żałoba po zamachu w Pakistanie

• W Pakistanie trwa żałoba po niedzielnym zamachu talibów wymierzonym w chrześcijan
• Zginęło w nim ponad 70 osób, w tym wiele dzieci
• Zamachu dokonano w święto Zmartwychwstania Pańskiego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trwa żałoba po zamachu w Pakistanie
(PAP/EPA)
dgaghhj

Pakistan jest krajem, gdzie często dochodzi do prześladowań chrześcijan. Szefowa polskiej sekcji organizacji CitizenGO, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk podkreśla, że bardzo często wyznawcy Chrystusa są posądzani o bluźnierstwo - po to, aby wtrącać ich do więzień. Asia Bibi, chrześcijanka z Pakistanu, od 6 lat przebywa w więzieniu z rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Muzułmańscy duchowni wyznaczyli nagrodę za jej zabicie. Organizacja CitizenGO zbiera podpisy i wysyła petycje w sprawie m.in. takich osób jak Asia.

Pakistanka żyje dzięki zainteresowaniu ludziom z całego świata. - Te petycje sprawiają, że równoważymy ten nacisk, jaki wywołują na sąd muzułmańscy duchowni, którzy chcieliby Asię zamordować - powiedziała IAR Korzekwa-Kaliszuk. Dodała, że krewni Asi, z którymi organizacja ma kontakt, proszą o pomoc i zaangażowanie. Muzułmanie kolejny raz wyznaczyli kwotę nagrody za zamordowanie Asi. Na stronie CitizenGO.org każdy może podpisać petycję.

Rada Europy i Parlament Europejski wydały rezolucje, określając mordy na chrześcijanach mianem "ludobójstwa". Ponieważ Organizacja Narodów Zjednoczonych dotąd nie zajęła stanowiska w sprawie, CitizenGO prosi o przyjęcie podobnej deklaracji. - Wzywamy wszystkie delegacje pracujące w Komisji Praw Człowieka ONZ, aby dołożyły wszelkich możliwych starań. Aby ONZ uznała, że te zbrodnie, które są popełnianie przez tak zwane Państwo Islamskie przeciwko różnym grupom etnicznym i religijnym, w tym przede wszystkim przeciwko chrześcijanom spełniają znamiona ludobójstwa - powiedziała IAR szefowa polskiej sekcji CitizenGO.

dgaghhj

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie. W ostatnich latach w prawie każde święta wielkanocne i Bożego Narodzenia odbywały się zamachy na chrześcijan. W Polsce powstaje cykl dokumentów o krajach, w których prześladowani są wyznawcy Chrystusa. Wkrótce premierę będzie miał film ukazujący życie i problemy chrześcijan w Iraku. Producentem są Salezjański Wolontariat Misyjny i CitizenGo. Dokument pokaże Telewizja Polska. Wcześniej pokazane były dokumenty chrześcijanach w Egipcie, Pakistanie i w Syrii.

dgaghhj

Podziel się opinią

Share
dgaghhj
dgaghhj
Więcej tematów