Trwa ładowanie...

Szwecja chce wydalić z kraju 106-letnią kobietę. Odrzucono jej wniosek o azyl

Bibihal Uzbeki razem z rodziną przybyła do Szwecji z Afganistanu. Jej wniosek o azyl został odrzucony. Według władz, kobieta może być deportowana, bo w części jej kraju nie toczy się konflikt zbrojny.

Share
Szwecja chce wydalić z kraju 106-letnią kobietę. Odrzucono jej wniosek o azyl
Źródło: East News, Fot: Associated Press
d3gtj0v

Szwedzkie media podają, że wniosek kobiety o azyl został odrzucony. Bibihal Uzbeki odwołała się od tej decyzji. Jej wniosek nie został jeszcze rozpatrzony.

Jak podaje portal thelocal.se, szwedzkie władze zostały wezwane do wstrzymania deportacji uchodźców do Afagnistanu. Powodem jest pogarszająca się sytuacja w kraju. Jednak szwedzki urząd migracyjny uważa, że w niektórych częściach Afganistanu nie toczy się konflikt zbrojny.

106-letnia Afganka uciekła do Europy

Kobieta może zostać deportowana do Afganistanu lub innego kraju, który zgodzi sią ją przyjąć.

d3gtj0v

Jak zauważa szwedzki portal, świat dowiedział się o kobiecie w 2015 r. 106-letnia Afganka przebywała w obozie dla uchodźców w Chorwacji, do którego trafiła na noszach. Nie zgodziła się jednak, by do słoweńskiej granicy zawiozła ją karetka. Obawiała się, że zostanie rozdzielona z rodziną. Światowe media okrzyknęły wtedy kobietę "najstarszym uchodźcą".

Bibihal Uzbeki dotarła do Szwecji drogą przez Iran, Turcję i Bałkany. W podróży pomagał jej 67-letni syn oraz 19-letni wnuk, którzy nieśli ją na plecach. Od początku celem jej wędrówki była Szwecja.

d3gtj0v

Podziel się opinią

Share
d3gtj0v
d3gtj0v
Więcej tematów