Trwa ładowanie...

Szokujące dane. W konwojach do Rosji wywożone są ciała żołnierzy

Ciała rosyjskich żołnierzy są wywożone z Ukrainy w ciężarówkach konwojów humanitarnych - twierdzi rp.pl powołując się na raport rosyjskich obrońców praw człowieka "Ładunek 200 z Ukrainy do Rosji".

Share
Szokujące dane. W konwojach do Rosji wywożone są ciała żołnierzy
Źródło: AFP, Fot: ALEXANDER GAYUK
d2t6tbe

Informacje o tym, że ciężarówki tzw. białych konwojów nie wracają do Rosji puste, pojawiały się już wcześniej, jednak brak było wystarczających dowodów na to, co przewożą. Mówiło się, że jest w nich m.in. wyposażenie zakładów przemysłowych Donbasu oraz węgiel.

Według Eleny Wasiliewej, szefowej projektu "Ładunek 200 z Ukrainy do Rosji" podczas walk na wschodzie Ukrainy zginęło lub zniknęło bez śladu koło 5,5 tys. żołnierzy rosyjskich. Jak mówiła na konferencji prasowej w środę, "liczba ta jest oparta na danych, które udało się nam potwierdzić". - Wiemy, że w ciężarówkach konwojów humanitarnych wycofywano ciała zabitych żołnierzy, po pięćdziesiąt ciał w każdej ciężarówce - tłumaczyła.

d2t6tbe

Rosja wysyła konwoje humanitarne na terytorium Ukrainy od sierpnia 2014 roku. Ukraina ani razu nie miała możliwości zweryfikowania zawartości ładunku ciężarówek. Kijów utrzymuje, że wraz z pomocą humanitarną przewożona jest broń dla prorosyjskich separatystów.

Rp.pl podaje, że w czwartek rosyjsko-ukraińską granicę ma przekroczyć kolejny - jedenasty już - konwój humanitarny z Rosji.

Źródło: RP.PL
Zobacz wideo. Nagrania z polsko-ukraińskiego pogranicza
d2t6tbe

Podziel się opinią

Share
d2t6tbe
d2t6tbe
Więcej tematów