Trwa ładowanie...
d2lkq9t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka: rebelianci zdobyli Idlib

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że rebelianci z ugrupowań związanych z Al-Kaidą, m.in. z Frontu al-Nusra, zdobyli kontrolowane dotąd przez siły rządowe miasto Idlib na północnym zachodzie Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka: rebelianci zdobyli Idlib
(Wikimedia Commons)
d2lkq9t

Według Obserwatorium, które mieści się w Londynie, "Front al-Nusra i jego sojusznicy całkowicie przejęli Idlib" - podała agencja AFP. Cytuje też informację o "wyzwoleniu" miasta, ogłoszoną przez Front al-Nusra na Twitterze.

Tymczasem Associated Press, również powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, informuje o zajęciu nie całości, a znacznej części Idlibu. Jak relacjonuje AP, siły rządowe wycofały się do swoich baz i kilku innych budynków w mieście. W sobotę trwał silny ostrzał artyleryjski z obu stron.

Od 2012 roku rebelianci kontrolowali wiejskie obszary i pomniejsze miejscowości w prowincji Idlib, ale nie udawało im się przejąć kontroli nad 165-tysięczną stolicą regionu. 24 marca br. ogłosili ofensywę na miasto. Prócz Frontu al-Nusra w ofensywie brały udział islamistyczne ugrupowania: Ahrar al-Szam i Dżund al-Aksa.

Od wybuchu syryjskiego konfliktu w marcu 2011 r. zginęło ponad 220 tys. ludzi.

d2lkq9t

Podziel się opinią

Share

d2lkq9t

d2lkq9t
Więcej tematów