Trwa ładowanie...
01-12-2014 13:34

Sprawdziliśmy, czy Bytom jest przygotowany na akcję "Zima"

Zima zbliża się wielkimi krokami, pierwsze opady śniegu i przymrozki już za nami. Bytom tylko czeka, aż mróz zaatakuje - w gotowości czeka nie tylko sprzęt, sól i piasek, ale także dyspozytor. Mieszkańcy mogą zgłaszać potrzebę interwencji służb w walce ze śniegiem i lodem.

Share
Sprawdziliśmy, czy Bytom jest przygotowany na akcję "Zima"Źródło: Fotolia, fot: vschlichting
d3laiix

W tym roku z zimą w Bytomiu walczyć będzie Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek. W magazynach wykonawcy czeka już 2,5 tys. ton soli i 550 ton piasku przeznaczonych do likwidacji skutków mrozu. Ponadto w pełnej gotowości czeka pług wirnikowy, ładowarki do śniegu, 6 pługo-solarek i 16 pługo-piaskarek (10 przeznaczonych do zimowego utrzymania ulic, a 6 do chodników).

Dodatkowo Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej zabezpieczył 20 ton soli i 50 ton piasku. Na mrozy czeka też 15 koksowników.

- Będziemy je ustawiać na przystankach komunikacji miejskiej, kiedy temperatura spadnie poniżej temperatury -15 stopni Celsjusza - informuje Ewa Nazarewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu. - Uruchomiliśmy również całodobowy kontakt telefoniczny, gdzie można zgłaszać problemy związane z akcją "Zima" - dodaje.

Dyspozytor czeka na wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy - dzwonić należy pod numer (32) 42 07 780. Mieszkańcy mogą zgłaszać nieprzejezdność dróg czy lód na chodniku. Dodatkowo w okolicach szczególnie niebezpiecznych skrzyżowań czy podjazdów pojawiły się skrzynie z piaskiem, z których mogą korzystać kierowcy.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3laiix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3laiix
d3laiix
Więcej tematów