Trwa ładowanie...
d3orm6v

Spór na linii prezydent - premier. Pawłowski: w żaden sposób to Polsce nie pomaga

Jeżeli na zewnątrz wychodzi komunikat, że dwa główne ośrodki władzy w Polsce nie potrafią mówić wspólnym głosem, nawet w najważniejszych sprawach, to jest to zupełnie niepotrzebne. W żaden sposób to Polsce nie pomaga - powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej". Z kolei według Rafała Wosia z "Polityki", "prezydent i premier nie muszą mówić jednym głosem".
Share
d3orm6v

Pawłowski powiedział, że "słowa prezydenta Dudy w Niemczech, o tym, że Polska jest krajem niesprawiedliwym, były pozbawione sensu". - Powstaje pytanie, co prezydent chciał przez to osiągnąć.Można taką rozmowę odbyć w kraju i podnosić takie wątki, tylko co się osiąga jadąc do Niemiec i mówiąc takie słowa - zauważył dziennikarz.

- Jeżeli na zewnątrz wychodzi komunikat, że dwa główne ośrodki władzy w Polsce nie potrafią mówić wspólnym głosem, nawet w najważniejszych sprawach, to jest to zupełnie niepotrzebne. W żaden sposób to Polsce nie pomaga - dodał Pawłowski.

Woś: prezydent i premier nie muszą mówić jednym głosem

Z kolei według Rafała Wosia z "Polityki", "prezydent i premier nie muszą mówić jednym głosem". - Ja nie lubię tego hasła, że prezydent, premier czy ogólnie polscy politycy muszą mówić jednym głosem. Za tym kryje się niebezpieczeństwo, że jedna siła próbuje drugiej sile narzucić swoje poglądy - powiedział Woś.

d3orm6v

Podziel się opinią

Share
d3orm6v
d3orm6v
Więcej tematów