Trwa ładowanie...
d3afu2d

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych w kopalniach

Znów rośnie liczba zakażonych górników. We wtorek w kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 29 nowych przypadków. Ponad pół tysiąca górników jest na kwarantannie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na Śląsku. Rośnie liczba zakażonych górników
Koronawirus na Śląsku. Rośnie liczba zakażonych górników (Wikimedia Commons, Fot: Monisiolek)
d3afu2d

Z najnowszych danych przedstawianych przez spółki węglowe wynika, że również kopalnie odczuły zauważalny w ostatnich tygodniach w całej Polsce wzrost zakażeń koronawirusem. Chorych jest obecnie 153 górników z PGG, 20 z JSW oraz 10 z kopalń spółki Tauron Wydobycie.

Wśród kopalń PGG najwięcej zakażonych górników jest obecnie w kopalniach Mysłowice-Wesoła (36) i Ziemowit w Lędzinach (26). W kopalni Piast w Bieruniu choruje 19 osób, a w katowickiej kopalni Murcki-Staszic 10. W kilku pozostałych kopalniach jest od dwóch do pięciu przypadków zachorowań.

W ciągu tygodnia liczba zakażonych w kopalniach PGG wzrosła z 93 do 153. Tylko we wtorek potwierdzono 23 nowe zakażenia. Kwarantanną jest objętych 422 pracowników (tydzień wcześniej było ich 266).

d3afu2d

Od początku epidemii zachorowało 3435 górników z PGG, a wyzdrowiało 3282.

Koronawirus na Śląsku. Rośnie liczba zakażonych

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było jak dotąd najwięcej w górnictwie węgla kamiennego, liczba zarażonych koronawirusem zaczęła rosnąć przed niespełna dwoma tygodniami - wcześniej systematycznie przybywało ozdrowieńców, a chorych pozostawało jedynie kilku górników.

W ciągu ostatniego tygodnia liczba zakażonych w kopalniach JSW wzrosła z 5 do 20. Tylko we wtorek przybyło sześć nowych przypadków - dwa w kopalni Zofiówka oraz po jednym w kopalniach Pniówek, Budryk, Knurów i Szczygłowice.

d3afu2d

Łącznie od początku epidemii koronawirusem zakaziło się 4172 pracowników jastrzębskiej spółki, z których 4152 wyzdrowiało. Kwarantanną jest obecnie objętych 79 osób, wobec 45 tydzień temu.

Z najnowszych danych resortu zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono w Polsce 9291 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Śląsku zakaziło się 895 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3afu2d

Podziel się opinią

Share
d3afu2d
d3afu2d
Więcej tematów