Trwa ładowanie...

Częstochowa. Miejski program in vitro. Wózek dla kolejnego malucha

Rodzice chłopca, który przyszedł na świat pod koniec czerwca, otrzymali wózek od częstochowskiej firmy współpracującej z miastem od początku programu dofinansowania zabiegów in vitro. Od 2012 roku w ten sposób, korzystając z programu, urodziło się w Częstochowie 61 dzieci.

Share
Śląskie. Dzięki częstochowskiemu programowi dofinansowania zabiegów in vitro od 2012 roku urodziło się 61 dzieci.Śląskie. Dzięki częstochowskiemu programowi dofinansowania zabiegów in vitro od 2012 roku urodziło się 61 dzieci.Źródło: UM Częstochowa
d3du726

Procedurę in vitro przeprowadzono tym razem w klinice "Gameta" w Rzgowie koło Łodzi. W tym roku Częstochowa czeka jeszcze na dwójkę dzieci, które mają przyjść na świat dzięki wsparciu miasta dla par starających się o potomstwo metodą in vitro.

W ramach programu od 2012 roku w Częstochowie urodziło się 61 dzieci (29 dziewczynek oraz 32 chłopców) – w tym 8 par bliźniaków.

Częstochowa. Czwarta edycja programu in vitro

Do obecnej, czwartej edycji miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro zgłosiło się 65 par, z których 30 uzyskało 5 tys. zł dofinansowania do zabiegu. Przy naborze decydowała kolejność zgłoszeń. Pozostałe pary trafiły na listę rezerwową.

Zabobony i magia. Ksiądz nie hamował się w ocenie ojca Rydzyka

Częstochowa była pierwszym miastem, które wprowadziło program dofinansowania leczenia in vitro – samorząd finansuje takie zabiegi już dziewiąty rok. Odbyły się trzy edycje programu. W grudniu ub. roku częstochowscy radni zdecydowali, że program będzie kontynuowany w kolejnych trzech latach.

d3du726

Częstochowa. Po 5 tys. zł dla każdej pary w programie in vitro

W obecnym budżecie Częstochowy na program wsparcia dla in vitro zarezerwowano 150 tys. zł – po 5 tys. zł na każdą z 30 uczestniczących w programie par. Większość z nich to małżeństwa, a cztery to związki partnerskie. Zabiegi są prowadzone w czterech ośrodkach w Katowicach i w Rzgowie k. Łodzi.

W województwie śląskim miejski program in vitro realizuje od marca 2017 r. także samorząd Sosnowca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3du726
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3du726
d3du726
Więcej tematów