Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Żyjemy - zapewnia Teatr Polski i zapowiada premiery

Przygotowujemy dwa nowe tytuły: "Krum" w reżyserii Małgorzaty Warsickiej i "Big Bang, czyli Wielki Wybuch" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Nasz teatr działa – poinformował bielski Teatr Polski. Pierwszy spektakl premierę ma mieć już 1 maja.
Share
Bielsko-Biała. Teatr Polski zapowiada kolejne premiery.
Bielsko-Biała. Teatr Polski zapowiada kolejne premiery.Źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej, Fot: Joanna Gałuszka
d2p1urc

- "Krum" Hanocha Lewina to smutna komedia o strachu przed życiem, o niemożliwości zmiany, o marzeniach, które nigdy nie zostaną urzeczywistnione. Z drugiej strony to opowieść o kruchości życia i rozpaczliwym przywieraniu do niego, szukaniu miłości i wspólnoty – opisuje teatr.

Tytułowy Krum wraca po nieudanej emigracji ze Stanów Zjednoczonych do rodzinnego miasteczka. Pomimo upływu lat, zastaje wszystko w stanie niezmienionym. Mieszkańcy wciąż żyją swoimi niespełnieniami, lękami, nie bardzo ważnymi sprawami.

Na scenie wystąpią Oriana Soika, Marta Gzowska-Sawicka, Anita Jancia-Prokopowicz, Piotr Gajos, Grzegorz Margas, Mateusz Wojtasiński, Jadwiga Grygierczyk, Grzegorz Sikora, Jagoda Krzywicka, Adam Myrczek, Przemysław Kosiński oraz Dariusz Bury.

d2p1urc

Premiera musicalu "Big Bang, czyli Wielki Wybuch" Boyda Grahama w reżyserii Tomasza Dutkiewicza zaplanowana została z kolei na 5 czerwca. Wystąpią: Rafał Sawicki, Tomasz Lorek i Piotr Matusik.

Bielsko-Biała. Dwie premiery w Teatrze Polskim

- Jed i Boyd usilnie próbują sprzedać swój musical pod tytułem "The Big Bang”, w którym prezentują historię świata od jego narodzin aż po współczesność. Autorzy sami wcielają się w coraz to nowe postaci, sprawdzają przygotowane przez siebie kostiumy, śpiewają i tańczą – słowem robią wszystko, by przekonać do zainwestowania w produkcję ich show – przybliżył sztukę impresariat bielskiej sceny.

To trzecia i czwarta premiera bielskiej sceny w tym sezonie. Jesienią teatr wystawił "Złego" Leopolda Tyrmanda. W marcu na afisz trafiła komedia "Pół żartem, pół sercem" Kena Ludwiga.

d2p1urc

Bielski teatr powstał w 1890 r. Do końcaII wojny światowejdziałał jako zawodowa scena niemiecka, a od 1945 r. jako pol

Tłit - Bartosz Arłukowicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p1urc

Podziel się opinią

Share
d2p1urc
d2p1urc
Więcej tematów