Trwa ładowanie...
29-06-2016 23:42

Ściągnięto dane z rejestratora parametrów lotu airbusa EgyptAir

• Śledczy ściągnęli dane z rejestratora parametrów lotu egipskiego airbusa, który w ubiegłym miesiącu runął do Morza Śródziemnego
• Będą je analizować - poinformował w środę egipski komitet śledczy

Share
Ściągnięto dane z rejestratora parametrów lotu airbusa EgyptAirŹródło: AFP, fot: STR
djjt1g4

19 maja odbywający regularny rejs z Paryża do Kairu Airbus A320 towarzystwa EgyptAir znikł z ekranów radarowych nad Morzem Śródziemnym krótko po wejściu w strefę podległą egipskiej kontroli lotów. Przyczyny katastrofy nie są na razie znane.

"Ze wstępnych informacji wynika, że w rejestratorze zapisane są dane z całego lotu od startu z lotniska Charles de Gaulle do chwili, gdy zapis urwał się na wysokości 37 tys. stóp (11,3 tys. metrów), gdzie nastąpiła katastrofa" - głosi komunikat egipskiego komitetu badań wypadków lotniczych.

"Zapisane dane wykazują zbieżność z komunikatami ACARS (systemu komputerowej łączności samolotu ze stacjami naziemnymi - przyp. PAP) o dymie w toalecie i przedziale elektroniki" - dodaje komunikat.

djjt1g4

Według komitetu wydobyte z dna morza fragmenty przedniej części samolotu noszą ślady wysokiej temperatury i osmolenia. Rejestrator rozmów załogi jest wciąż naprawiany we Francji, dokąd odesłano go wcześniej wraz z rejestratorem parametrów lotu.

Zobacz także: Wynalazek tego Ukraińca zrewolucjonizuje lotnictwo?

kopiuj Osadzanie playera po za WPtv

djjt1g4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djjt1g4
Więcej tematów